Update iOS

iOS 15.4: Odblokuj telefon w masce z Face ID oraz nowe emotki osoby w ciąży

Źródło zdjęć: © Canva, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,16.03.2022 11:30

iOS 15.4 przyniósł ciekawą aktualizację, o której musicie wiedzieć. Jeżeli macie iPhone’a 12 lub nowszego, to warto zainstalować nową wersję systemu Apple. Ponadto więcej emotek! W tym jedna, która była dość kontrowersyjna chwilę temu.

Dlaczego piszę o aktualizacji do iPhone’a? Zacznijmy od tego, że nie wszyscy robią je na bieżąco. Niektórzy zapominają, inni mają gdzieś nowości - a jeszcze inni są tak leniwi, że nie chce się im szukać kodu PIN do karty SIM. I szczerze? Należałem przez długi czas do wszystkich tych grup.

Gdy wychodzi coś, co jest warte obadania, to też warto o tym napisać - niech informacja idzie w świat. Nowe zmiany z poniedziałku/wtorku są o tyle ciekawe, że wpływają bezpośrednio na każdego, kto posiada nowszego iPhone’a - i nie ma Apple Watcha. Czyli, znając życie, całkiem sporą grupę.

iOS 15.4: odblokowanie telefonu w masce z Face ID

Kiedyś pisałem o tym, że była możliwość odblokowania iPhone’a przez powiązanie z Apple Watchem. Co jednak, jeżeli kogoś nie stać na smartwatcha - lub po prostu uważa, że taki bajer za +1 tys. zł jest zbędny? Em… standardowe wpisywanie kodu PIN. Do aktualizacji iOS 15.4.

Gdy zaktualizujemy telefon, pojawi się opcja dodania Face ID w masce. Spokojnie, nie trzeba zakładać żadnej maski. Telefon po prostu, rzekomo, skupia skanowanie na górnej części twarzy.

How to unlock your iPhone while wearing a face mask | Apple Support

Jak odblokowywanie działa w rzeczywistości? Z moich ograniczonych testów: gdy mamy normalną, papierową maseczkę, 85% razy Face ID zadziała poprawnie. Gdy nosimy większą, materiałową maskę - wtedy poprawność spada do ~60%. Ale czasem działa!

Takie to średnie. Ale lepszy rydz, niż nic. Śmieszne tylko, że Apple wprowadza tę opcję dopiero po dwóch latach od rozpoczęcia pandemii.

Nowe emotki

Wow, nowe emotikony. Nie, to nie 2014 rok. Wprowadzonych zostało kilka fajnych opcji kolorów skóry itp.:

trwa ładowanie posta...

Coś innego?

Cóż, Apple zmieniło także skrót do połączeń alarmowych. Wcześniej po szybkim naciśnięciu pięć razy przycisku blokowania, telefon dzwonił w trybie alarmowym do wybranego kontaktu. Opcja przytrzymania przycisku blokowania oraz głośności pozostaje domyślnie włączona.

Reszta zmian jest nieistotna dla normalnych ludzi.

iOS 15.4 tl;dr

Reasumując, co dostaliśmy w aktualizacji iOS 15.4?

  • Odblokowanie telefonu w masce po Face ID;
  • Nowe emotki;
  • Skrót do połączeń alarmowych.

Tyle.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0