Wiadomości za 10 tys. dol. od Emmy Chamberlain

Influencerka sprzedaje wiadomości w DM za 10 tys. dolarów. Fani oburzeni

Źródło zdjęć: © Instagram, emma chamberlain
Anna RusakAnna Rusak,22.03.2023 17:30

W sieci pojawiło się zdjęcie produktu od popularnej influencerki Emmy Chamberlain. Na jej stronie można było kupić spersonalizowaną wiadomość za jedyne 10 tys. zł. Przedstawiciele internetowej twórczyni odpowiedzieli na zarzuty oburzonych internautów.

23-letnia Layla Saliba na Twitterze zamieściła zrzut ekranu przedstawiający ofertę ze sklepu internetowego popularniej influencerki Emmy Chamberlain. Użytkowniczka nie mogła uwierzyć, że autorka podcastu sprzedaje wiadomości w DM za 10 tys. dolarów.

Od tego czasu sklep Chamberlain jest "w budowie" i nie można z niego korzystać. Znana influencerka postanowiła odpowiedzieć na zarzuty internautów. Czemu wiadomości od niej są tak drogie?

Sprzedaje wiadomości w DM za 10 tys. dolarów

Mogę się założyć, że nawet jeśli nie wiecie, kim jest Emma Chamberlain, dobrze znacie jej głos. Na TikToku fragmenty jej podcastu "Anything Goes with Emma Chamberlain" dość często pojawiają się jako dźwiękowe tła.

Poza tym Emma jest influencerką i modelką. Na YouTube i w podcaście dzieli się swoimi rozważaniami na temat mody, życia czy kultury. W 2019 roku magazyn "Time" umieścił ją wśród 25 najbardziej wpływowych osób w internecie. Na Instagramie obserwuje ją ponad 16 mln ludzi.

Choć Chamberlain do tej pory omijała większe dramy i na nią przyszła kolej. Po Twitterze krąży zrzut ekranu ze sklepu influencerki. Można w nim kupić "Osobiste podziękowania w wiadomości DM od Emmy na Instagramie". Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że ta usługa kosztuje 10 tys. dolarów. Spokojnie, kwotę można spłacić również w dogodnych ratach w wysokości 902,58 dol. miesięcznie.

Użytkownicy oczywiście nie byli zachwyceni propozycją Chamberlain. Zastanawiali się, jak wpadła na taki pomysł i wątpili w to, że ktokolwiek zdecyduje się na zakup. Od momentu, gdy wybuchła ta drama, sklep internetowy influencerki jest niedostępny.

trwa ładowanie posta...

Emma Chamberlain o DM za 10 tys.

W końcu 21 marca głos postanowili zabrać przedstawiciele Chamberlain. Informacje o wiadomościach za 10 tys. dolarów mają być fałszywe i niedokładne. Produkt, który znalazł się na stronie, miał być częścią testów, a Emma nie wiedziała, że coś takiego znalazło się w jej ofercie.

"W związku z tym, jak często tworzą się fałszywe narracje w internecie wokół sensacyjnych historii, chcieliśmy przekazać prawdę z pierwszej ręki. Witryna jest obecnie wyłączona do wewnętrznej weryfikacji" - czytamy w oświadczeniu na BuzzFeed.

Ciekawostką jest, że wciąż możecie kupić spersonalizowaną wiadomość od swojego ulubionego celebryty. Taką możliwość oferuje strona Cameo i jeśli znajdziecie na ich liście kogoś, od kogo chcielibyście dostać takiego DM, to możecie to zrobić. Spokojnie, jest taniej niż u Chamberlain.

england in august

trwa ładowanie posta...

Źródło: BuzzFeed

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2