Pola wybiera najdroższy prezent od Fausti

Pola z Genzie przesadziła? Fani: naciągnęła koleżankę

Źródło zdjęć: © Fausti, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,09.06.2023 14:00

Na kanale Fausti z Genzie pojawił się odcinek, w którym influencerzy mogli wybrać sobie prezent. Pola postawiła na najdroższą rzecz i zniesmaczyła widzów. Przesadziła?

W marcu na kanale Weroniki Sowy "Wersow" pojawił się odcinek "Znajdziesz słowo = kupuję ci to!". Goście i gościnie mieli trzy minuty, by na wykreślance znaleźć hasło. Jeśli im się to udało, influencerka kupowała im produkt, który odczytali.

Dość podobny format pojawił się na kanale Fausti z Genzie, czyli projektu Karola Friza "Wiśniewskiego". Tak samo jak w przypadku Wersow i tutaj nie obyło się bez kontrowersji. Czy naciąganie przyjaciółki na prezent za 10 tys. zł jest okej?

Pola z Genzie wybiera "skromny" prezent od Fausti

W odcinku w ramach Dnia Dziecka Faustyna postanowiła zrobić prezent nowym i starszym członkom i członkiniom Genzie. Influencerzy losowali karteczkę z nazwą sklepu, w którym mogą zrobić zakupy nie zwracając uwagi na cenę. Produkty musiały się jednak zmieścić w malutkim wózku. I choć influencerzy bawili się całkiem nieźle, nie obyło się bez kontrowersyjnych wyborów.

W podobnym odcinku u Wersow krytyka spadła na Paulinę z nieistniejącej już Ekipy. Była dziewczyna Mini Majka zdecydowała się na najdroższy prezent, czyli słuchawki Apple za 1,4 tys. zł. Teraz z podobnym hejtem spotkała się Pola z Genzie.

Influencerka z "Twoje 5 Minut 2!" wylosowała kartkę, z której wynikało, że ma minutę na zakupy w sklepie AGD. Pola wbiegła więc do iDream i krzyknęła do sprzedawcy, by jej pomógł. Zdecydowała się na Iphone'a 14 Pro Max i kilka dodatków, za co Fausti zapłaciła prawie 10 tys. zł. Nie obyło się też bez dramatycznych scen zmian koloru.

WYDAŁAM 10.000ZŁ NA TEN PREZENT

W pewnym momencie Pola mówi, że nigdy w życiu nie wydała tyle pieniędzy. Faustyna, która zasponsorowała koleżance prezent za prawie 10 tys. przyznała, że ona również. Podkreśliła jednak, że nie jest jej żal wydawać pieniędzy na przyjaciół z Genzie i to dla niej "przyjemność".

trwa ładowanie posta...

Fani krytykują prezent Poli za 10 tys. zł

Zastanawiacie się, ile wydali inni influencerzy? Bartek wydał ponad 500 zł głównie na karmę dla psów w schronisku. Julita kupiła praktyczne rzeczy w sklepie z zabawkami za 57 zł. Oliwier wydał 3 tys. zł w drogerii na perfumy i kosmetyki. Poza Polą widzowie również najbardziej krytykowali jego, ale to jednak na influencerkę spadł największy hejt.

Pod filmem zarzucają finalistce "Twoje 5 Minut 2!", że naciągnęła przyjaciółkę i zachowała się bardzo niesmacznie. Oczywiście porównują ją do Pauliny, choć kwota, którą wydała Pola, jest znacznie większa.

"Poczułem niesmak patrząc na ceny, jednak 'oskubać' koleżankę z 10 koła, to trochę słabo..."- komentuje jedna z osób.

"I co, dalej uważacie, że Paulina przesadziła kupując słuchawki Appla? A Oliwier i Pola oczywiście nie dostaną żadnego hejtu, bo są lubiani" - dodaje użytkownik.

"Masakra. Totalnie widać przepaść wiekową, jak zachowali się Świeży z Julitą, a jak najmłodsi. Mam wrażenie, że Fausti nie dała limitu cenowego, bo nawet nie pomyślała, że uczestnicy ją tak mocno potraktują" - w komentarzach obrywa się również nowym członkom Genzie.

"Brak szacunku do pieniędzy. Czyichś pieniędzy. To, że ktoś jest w stanie nam coś kupić, nie znaczy, że perfidnie mamy brać najdroższe rzeczy. Czuję meeega niesmak po tym odcinku. Szkoda trochę Fausti, mimo że się cieszy, że mogła komuś coś kupić, ale żeby rzucać się na to co najdroższe. Gdzie tu szacunek i kultura...." - zastanawia się jedna z widzek.

trwa ładowanie posta...

Część użytkowników jednak broni Poli. Tłumaczą, że takie są zasady tej gry, więc miała prawo wybrać najdroższy prezent. Z kolei Murcix twierdzi, że w Ekipie już wcześniej pojawiały się takie filmiki i nikt nikogo nie krytykował.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 18
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 17