Imponujące wyniki sprzedaży PS5 w dniu premiery
W pierwszym dniu dystrybucji PS5 Sony sprzedało swoją najnowszą konsolę w ilości od 2,1 do 2,5 mln egzemplarzy. Skąd wzięły się takie rozbieżności? Jak wyglądał popyt na konsolę w różnych częściach świata? Analizujemy wyniki sprzedaży PlayStation 5.
Informację o wynikach sprzedaży dostarczył serwis VGChartz. Autorzy raportu oszacowali, że Sony sprzedało swoją najnowszą konsolę w ilości od 2,1 do 2,5 mln egzemplarzy w dniu premiery. Uwaga, pod uwagę brano dwie daty premiery. 12 listopada PlayStation 5 pojawiło się na rynku w Ameryce Północnej, Meksyku, Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Korei Południowej. 19 listopada nastąpiła premiera konsoli w Europie i pozostałych częściach świata.
Podobne
- Xbox Series X może być lepszym wyborem niż PS5. Oto argumenty
- Premiera PS5. Czy warto kupić konsolę teraz, czy może za rok?
- Co czuję po półtora miesiąca z PS5? Problemy, zalety i przyszłość konsoli
- Drogo, drożej, PlayStation 5 Pro. Cena konsoli Sony w Polsce
- PS5 Pro i PS5 Slim już istnieje? Sony miało wysłać "prototyp konsol"
12 listopada sprzedano ok. 1,3-1,6 mln sztuk PlayStation 5. Tydzień później, w dniu drugiej premiery, konsola trafiła do ok. 800 000-900 000 odbiorców.
PlayStation 5 – która wersja konsoli cieszyła się większą popularnością?
Z raportu dowiadujemy się, że standardowa wersja PlayStation 5 z napędem optycznym była zdecydowanie najbardziej popularnym modelem wśród konsumentów. Autorzy raportu twierdzą, że 75% sprzedanych egzemplarzy nowej konsoli od Sony było o wartości 499 dolarów (lub 449 funtów), co oznacza, że tylko 25% klientów wybrało PlayStation 5 bez napędu optycznego (“all-digital”).
Powyższe dane nie pochodzą od Sony, dlatego do wyników raportu należy podchodzić z pewną dozą ostrożności.
PlayStation 5 – konsole rozeszły się jak świeże bułeczki
Jim Ryan, prezes PlayStation, ma złe wieści dla wszystkich, którzy nie zdążyli wyposażyć się w nową konsolę od Sony. Ryan ogłosił, że zapasy PlayStation 5 się wyczerpały – sprzedały się nie tylko wszystkie egzemplarze konsoli, ale i akcesoria, takie jak bezprzewodowy zestaw słuchawkowy 3D Pulse.
Redakcja Vibez przetestowała nowego pada do PlayStation 5. Sprawdźcie, jakie zrobił na nas wrażenie!
Popularne
- "Kiedyś ludzie mieli mniej". Hymn boomerów podbija TikToka
- Karty kolekcjonerskie Julii Żugaj w Biedronce. Cena z kosmosu?
- Popek poleciał do Turcji zrobić zęby. Efekt jego metamorfozy jest niesamowity
- Chodzisz po Krakowie, a tam śpiewa David Kushner. To nie żart
- Najwyższy jarmark świąteczny w UE otwiera się w Warszawie. Chwała na wysokości, chwała
- Gimper wygrał z Lil Masti w sądzie. Wyrok jest prawomocny
- Najdroższa kawa na świecie. Za filiżankę zapłacisz cztery tysiące złotych (SZOK)
- Young Leosia odpowiada na diss Fagaty. "Rozkładasz nogi w necie, żeby zarobić na prąd"
- Influencerki oszalały na punkcie zdjęć AI? Dlaczego nie jestem fanką śnieżnej "sesji" [OPINIA]





