Oto konsola Nintendo Switch Lite. Przemyśl jej zakup

Idealna konsola? Nintendo Switch Lite! KUPUJCIE, nie będziecie żałować

Źródło zdjęć: © Spencer / Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,25.03.2021 14:10

Potrzebujecie czegoś ciekawego do grania? Oto konsola Nintendo Switch Lite, czyli coś, o czym pewnie nie myśleliście — ale powinniście. Najciekawsza platforma do gier w świetnych pieniądzach!

Świat konsol obecnie to ciekawy rynek. Z jednej strony od prawie pół roku jest z nami nowa generacja z PS5 i Xboksem Series X na czele. Jednak z drugiej, stara generacja jest cały czas silna. Szczególnie przez to, iż dostępność next-genów jest prawie zerowa.

Dlatego oto kilka powodów, dlaczego konsola Nintendo Switch Lite jest prawdopodobnie najlepszą opcją obecnie. Oczywiście pod kilkoma warunkami — które nie są takie ciężkie do spełnienia. Oto kilka wybranych powodów:

Najtańsza konsola na rynku

Okej, standardowo tutaj powinna zostać dodana gwiazdka. Jest to jedna z najtańszych konsol na rynku, która nie ma żadnych problemów z nowymi grami. #PS4iCyberpunk2077.

Jednak jak na coś, co bez problemu kupimy poniżej 850 złotych na różnorakich promocjach, Switch Lite oferuje naprawdę dużo. Ogromna biblioteka gier jest bardzo ważna, jednak niemniej istotną rzeczą jest przystępność i ogólna otoczka konsoli. Oczywiście o tym dowiecie się za chwilę.

Jednak tak, podstawowa konsola kosztuje 850 złotych. Do tego zestawu można byłoby dołączyć także jakąś budżetową kartę pamięci — i jesteśmy gotowi do grania. Nie trzeba kupować telewizora, dodatkowych padów, czy innych akcesoriów.

konsola Nintendo Switch Lite
konsola Nintendo Switch Lite (Nintendo , Materiały prasowe)

Najlepszy wybór gier ekskluzywnych

Mówcie co chcecie, ale Nintendo ma najlepsze ekskluzywne marki. Na żadnej innej konsoli nie zagramy w Pokemony, Mariana czy Zeldę.

I to nie jest taka sytuacja, w której gry z innych platform nie da rady przenieść na konsolę Nintendo. Jeżeli chcecie się cofnąć kilka lat, to sprawdźcie, jak wyglądały gry z Wii. Mniejsza: Switch pociągnie masę gier. Wiedźmin 3? Pewka! Remaster NFS: Hot Pursuit? Yup. Remaster Burnouta Paradise? Naturalnie.

trwa ładowanie posta...

Zadziwi Was ta konsola! Nintendo Switch Lite ma jeszcze przed sobą trochę życia

Nintendo potwierdziło, że Switch jest obecnie na półmetku swojego życia. Konsola wyszła w 2017 roku, mamy 2021… czyli przed nami jeszcze 4 lata z ciągłym wsparciem tej ciekawej konsolki. Nowe gry nadejdą, o to się nie martwcie. Nawet wydane ostatnio Super Mario 3D World + Bowser's Fury to jedna z lepszych gier.

Konsola Nintendo Switch Lite występuje w kilku wersjach kolorystycznych
Konsola Nintendo Switch Lite występuje w kilku wersjach kolorystycznych (Nintendo , Materiały prasowe)

Tak, jest to mała konsolka (i przenośna)

Ekran ma jedyne 5,5 cala, co jest dość mizernym wynikiem — nawet niektóre telefony mają większe ekrany. Przyznam, ta wielkość nie przeszkadza na co dzień. Nawet tylko gramy na konsolce w domu i nie wychodzimy nigdzie. Do każdego rozmiaru można się przyzwyczaić. Na plus: jest to dotykowy ekran.

Przyznam też, że reszta wymiarów konsolki jest niezła:

 • 275 gramów to nic.
 • 208 × 91,1 × 13,9 mm — nieźle, Lite można zmieścić w niektórych kieszeniach nawet.
 • Bateria: 3570 mAh. To zapewni masę grania.
trwa ładowanie posta...

Nie każdemu będzie odpowiadała malizna, którą dosłownie można włożyć do kieszeni. Dlatego najprościej -uwaga, pora na rewolucyjne rozwiązanie rodem z MangoTV- jest wyciąć sobie z tektury mniej więcej wymiary Switcha Lite. Bo tak, jest to bardzo mała konsolka.

Pamiętam kilka sytuacji, gdy moja konsola PS4 leżała nieużywana. A Nintendo Switch Lite? Grałem jak oszalały. Nawet głupi Skyrim sprawił mi więcej przyjemności, aniżeli większe tytuły z konsoli Sony.

Granie na konsoli Nintendo Switch Lite
Granie na konsoli Nintendo Switch Lite (Nintendo , Materiały prasowe)

Warto wziąć pod uwagę tę konsolę. Nintendo Switch Lite może rozpocząć Waszą miłość do BigN

Nie żartuje tutaj, naprawdę granie na Switchu sprawiło, iż myślałem o zakupie 3DS-a, czyli poprzedniej konsoli przenośnej od Nintendo. Po co? Aby zagrać we wszystkie gry, które mnie ominęły. Was także może to spotkać, ponieważ ten swoisty ekosystem Nintendo wciąga.

Warto kupić konsolę Nintendo Switch Lite?
Warto kupić konsolę Nintendo Switch Lite? (Nintendo , Materiały prasowe)

Gry są… dość drogie. Ale nie tracą prawie wartości!

Tak, to jest jeden z tych problemów Switcha. Gry prawie nie tanieją, ale kosztują najczęściej na premierze około 219-239 złotych. Dam Wam tylko jeden przykład na to, że dobre gry nie tanieją na Switchu, Animal Crossing:

 • Data wydania: 20.03.2020, cena na premierę w sklepie: 219 zł.
 • Obecna data: 25.03.2021, cena w sklepach: 219 zł, popularny serwis aukcyjny, używka: 185 zł.

Utrata wartości jednej gry na poziomie 40 złotych w rok. To jest NIC. Cyberpunk 2077 stracił w mniej niż pół roku połowę swojej wartości. Animal Crossing nie jest odosobnionym przypadkiem, inne gry też się podobnie trzymają. 

Konsola Nintendo Switch Lite jest obecnie dostępne w większości polskich elektromarketów w cenie od 849 złotych do 949 zł.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 15
 • emoji ogień - liczba głosów: 14
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
 • emoji smutek - liczba głosów: 0
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 3
Wartoczynie,zgłoś
Tak zamierzam kupić ale do fortnite Skyrim i innych warto?.........
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się