Pieluchy z brylantami

Gwyneth Paltrow sprzedaje pieluchy z brylantami? W tej sprawie coś śmierdzi

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.05.2022 15:30

Firma Goop, której właścicielką jest Gwyneth Paltrow, zapowiedziała drop nowego produktu o nazwie "The Diaper". Miały to być pieluchy wyłożone wełną alpaki z zapięciem na kamienie szlachetne. Tak naprawdę była to forma protestu przeciwko wysokim podatkom.

Gwyneth Paltrow udała się nie tylko kariera w Hollywood (Oscar za Zakochanego Szekspira), ale i powodzi się jej na polu biznesowym. Aktorka szefuje firmie Goop, która zajmuje się szeroko rozumianą dziedziną wellness i lifestyle. Produkty Goop często wywołują zdziwienie u odbiorców - dość wspomnieć o świecy o zapachu waginy Gwyneth Paltrow, która miała tendencję do wybuchania.

W social mediach Goop pojawiła się zapowiedź nowego produktu. - Poznaj The Diaper [tłum. Pielucha]. To nowa jednorazowa pielucha wyłożona dziewiczą wełną alpaki z zapięciem na kamienie szlachetne, które już w starożytności były używane do oczyszczania emocji. Twoje dziecko zregeneruje się, gdy poczuje zapach jaśminu i bergamotki. Czekaj na drop o 11:00. Opakowanie 12 pieluch kosztuje 120 dolarów.

trwa ładowanie posta...

O co tak naprawdę chodzi?

Goop nie zamierzało sprzedawać pieluch z brylantami. Tak naprawdę one nie istniały poza reklamą. Firma chciała wkurzyć odbiorców, przyciągnąć ich uwagę, aby nagłośnić pewien problem. Jaki? Jak tłumaczy Gwyneth Paltrow, "w 33 stanach USA pieluchy nie mają statusu produktu niezbędnego do życia, tylko są opodatkowane jak dobro luksusowe".

Jedną na trzy rodziny nie stać na zakup pieluch. Zniesienie podatku od pieluch jest doraźnym środkiem, które umożliwiłoby wielu rodzinom zrobić zapasy na kolejny miesiąc.

- Gwyneth Paltrow

Goop ustaliło cenę fikcyjnych luksusowych pieluch na 120 dolarów, bo oszacowało, że właśnie taką kwotę amerykańska rodzina wydaje na podatek od pieluch każdego roku.

trwa ładowanie posta...

Kto się tym przejmuje?

Nowa kampania Goop spotkała się z krytyką serwisu "Vice". Dziennikarze przyznali, że wysokie ceny artykułów są palącą kwestią, ale czas na debatę na ten temat jest fatalny. W USA trwa publiczna debata nad prawem aborcyjnym, które prawdopodobnie zostanie zaostrzone. Sprawa podatku od pieluch schodzi na dalszy plan. Może Gwyneth Paltrow nie wyczuła nastrojów społecznych?

Źródła: Instagram/Vice News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0