ludzie
Wojciech Olszański z kolejnym wyrokiem. To koniec Jaszczura?
AC

Gwiazda "Teen Wolf" Arden Cho ofiarą rasistowskiej napaści: "Dawno się tak nie bałam"

Źródło zdjęć: © Arden Cho Instagram
MTB,
05.04.2021 19:05

Mężczyzna krzyczał i groził, że ją zabije. Aktorka chciała jedynie wyprowadzić swojego psa na spacer.

Aktorka Arden Cho, znana z roli Kiry Yukimury z serialu "Teen Wolf", padła ofiarą napaści na tle rasistowskim. Kobieta była na wieczornym spacerze z psem, kiedy agresywny mężczyzna zaczął na nią krzyczeć i grozić, iż zabije ją i jej psa.

Cho opisała zdarzenie w poście na swoim Instagramie: "Zaj**** Ciebie *rasistowskie wyzwisko kierowane do osób pochodzenia azjatyckiego* i Twojego psa - to oraz inne wulgaryzmy były krzyczane pod moim adresem, kiedy wczoraj wieczorem byłam na spacerze z moim psem. Dawno się tak nie bałam, był kilka metrów ode mnie, zaczął iść w moim kierunku".

trwa ładowanie posta...

"Wzięłam na ręce Chewy'ego i zaczęłam biec najszybciej, jak tylko mogłam" - kontynuowała artystka. "Już przestałam płakać, ale nadal się boję. Nadal się trzęsę. Kiedyś chodziłam biegać wieczorem, nie biegam już od miesięcy. Nadal muszę wyprowadzać psa, więc noszę ze sobą nóż, kiedy wychodzę w nocy" - zwierzyła się Cho.

"Jestem młoda i wysportowana. Nie powinnam się bać, ale jednak się boję. Moje traumy z dzieciństwa powracają, kiedy widzę, jak starsi członkowie naszej społeczności są bici i mordowani." - opowiadała aktorka.

Zdarzenie ostatniej nocy to niestety nie pierwszy raz, kiedy Cho doświadczyła rasizmu: "Byłam kopana w twarz do nieprzytomności. Trafiłam do szpitala. Byłam tylko dzieckiem. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak to wydarzenie wpłynęło na moje życie, że żyłam ze strachem przez tyle lat."

trwa ładowanie posta...

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa liczba ataków na osoby pochodzenia azjatyckiego drastycznie wzrosła. W zeszłym roku doszło do ponad 3800 rasistowskich ataków na Amerykanów azjatyckiego pochodzenia (głównie na kobiety). Rasizm nie jest okej, nigdy nie był i nigdy nie będzie. Jeśli będziesz kiedyś świadkiem zdarzenia, w którym ktoś pada ofiarą rasizmu, nie stój bezczynnie. Pomóż. Oczywiście najpierw upewnij się, że sam_a nie jesteś w niebezpieczeństwie. Alarmuj odpowiednie służby. Nie wystarczy nie być rasistą - jeśli nic nie robisz podczas, gdy ktoś cierpi, Ty też stajesz się częścią problemu.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Fagata nagrała kawałek pt. "OnlyFans". Tematem tzw. afera głosówkowa