Uncharted 4 trafi na PC?

Kolejny HIT z PlayStation trafi na PC? Uncharted 4 w przeciekach

Źródło zdjęć: © Sony / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,27.05.2021 08:15

Czy ktoś tutaj nie kocha komputerowych premier największych hitów od Sony? Wyciek Uncharted 4 na PC to... ogromna sprawa!

Osoby, które są bardziej „w grach” wiedzą o ostatnim trendzie — pora na krótkie wyjaśnienie. Od jakiegoś czasu, największy konkurent Sony/PlayStation, czyli Microsoft/Xbox, wydaje swoje ekskluzywne gry z konsoli na PC. Jednym z pierwszych przykładów była Forza Horizon 3. Kiedyś, aby móc zagrać w niektóre gry, trzeba było kupić całą konsolę.

Dzieje konsol sprzed 15 lat to potwierdzą. Ach, jedne z najlepszych gier z PS3 są zablokowane tylko dla tej konsoli (też przez technologiczne względy). Po dwóch generacjach, Sony zaczęło zmieniać swoje podejście do komputerów. Udało im się wypracować system, który jest o wiele lepszy i przyjaźniejszy dla posiadaczy konsol.

Jak to działa?

Weźmy za przykład ostatnią premierę z PS4 na PC: Days Gone. Gra wyszła dwa lata temu na konsolę, a na komputery? Z miesiąc temu. Konsolowcy otrzymali ekskluzywną grę na dwa lata!

Kto chciał zagrać, to zagrał. I tak najlepiej cena używanych gier oddaje zainteresowanie graczy, które było… no, po dwóch latach Days Gone zostało oddane za darmo posiadaczom PS5.

Wyciek pokazał pozytywną bombę dla graczy

Jeżeli nikt się nie spodziewał, że Sony ma jakieś asy w rękawie — oj ma. Wyciek prezentacji, którą wysłało swoim inwestorom to… złoto! Według tego, na komputery osobiste na trafić Uncharted 4 - niezaprzeczalnie największy hit PlayStation.

Uncharted 4 zmierza na PC?
Uncharted 4 zmierza na PC? (Wyciek)

UNCHARTED 4: A Thief's End (5/10/2016) - Story Trailer | PS4

Z innych ciekawostek: inna pecetowa premiera z PS, czyli Horizon: Zero Dawn zarobił ponad 2x tego, ile firma wydała na port. To jest to magiczne ROI, czyli Return on Investment. Jeżeli portowanie to taki dobry biznes, to w przyszłości możemy zobaczyć o wiele więcej gier z PS4/PS5 na komputerach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0