trendy
Jeśli Uberem kieruje osoba niebinarna lub kobieta, może odmówić kursu mężczyźnie
Monety NBP

Gratka dla fanów Comic Sans. Przebrzydły font "ozdobił" pamiątkową monetę NBP

Źródło zdjęć: © Facebook, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.05.2022 15:30

Narodowy Bank Polski wypuścił kolekcjonerskie monety, które mają upamiętniać wybitnych ekonomistów. Na dziesięciozłotówce znajduje się tekst wygrawerowany fontem, który przypomina Comic Sans. Trudno o dobór brzydszego i bardziej znienawidzonego fontu.

bFFvbdub

5 maja do obiegu weszły dwie nowe monety kolekcjonerskie Narodowego Banku Polskiego. Srebrne dziesięciozłotówki, które powstały w ramach serii "Wielcy polscy ekonomiści", upamiętniają Jana Stanisława Lewińskiego oraz Leona Biegeleisena. NBP wyemituje monety w nakładzie do 10 tys. sztuk.

W kolekcjonerskich monetach nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie styl tekstu, który znajduje się na rewersie dziesięciozłotówki z Janem Stanisławem Lewińskim. Według wielu internautów jest to Comic Sans, czyli font, którego używania zakazuje się już dzieciom w podstawówce, bo jest to wyraz poczucia skrajnego braku estetyki.

Internauci byli bezlitośni dla kolekcjonerskiej monety NBP.

bFFvbdud

To wygląda okropnie.

Pierwszy kwietnia był ponad miesiąc temu proszę państwa.

Na litość Boską nie produkujcie tego, szkoda metalu.

bFFvbduf

..::NaStĘpNą MoNeTę ZrÓbCiE FaLą JaK nA gAdUgAdU::..

Ciągle czekam na chociaż jedną monetę od NBP, którą chciałbym kupić. Co to za paździerz w ogóle?

Comic Sans - skąd wynika jej zła sława?

Krój pisma Comic Sans zaprojektował Vincent Connar w 1994 roku. Font, ze względu na swój infantylny i nieformalny charakter, miał naśladować pismo komiksowe. Z czasem zdobył ogromną popularność i był wykorzystywany wszędzie: na ulotkach, szyldach restauracji, billboardach. W nowym stuleciu Comic Sans zaczął być uznawany za obciachowy, a jego używanie jest przejawem typograficznej ignorancji.

Comic Sans
Comic Sans (Wikipedia)

Na monetach NBP jest Comic Sans?

Font zastosowany na pamiątkowych monetach NBP wygląda łudząco podobnie do Comic Sans. Według ustaleń serwisu instalki.pl nie jest to najbardziej znienawidzony font świata, tylko jego drobna modyfikacja. Możliwe, że ktoś przerobił Comic Sans po to, aby uniknąć uiszczenia opłat licencyjnych. PS. Drugi z uhonorowanych ekonomistów miał więcej szczęścia - jego monetę zdobi Courier New.

Źródła: wirtualnemedia.pl/instalki.pl/Facebook

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
UFO istnieje? Kongres odkrywa tajemnice Pentagonu i streamuje na YouTube