pop-qultura
Natalia Sisik z TikToka zdradza nam swój przepis na virale [WYWIAD]
Gra planszowa Ryzyko

Gra planszowa "Ryzyko" zostanie serialem – zrobi go twórca "House of Cards"

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Jakub Tyszkowski,12.01.2021 10:05

Znany producent zabawek Hasbro rozwija swoje rozrywkowe imperium. Firma zaangażowała Beau Willimona, producenta "House of Cards", do stworzenia serialu opartego na kultowej planszówce o podboju świata.

bDzrWLGX

W grze planszowej "Ryzyko" każdy z graczy dąży do globalnej dominacji. Plansza gry podzielona jest na 42 terytoria, które znajdują się na 6 kontynentach. Wojna, zdrady, sojusze, dyplomacja, strategia – w legendarnej planszówce każde chwyty są dozwolone. Tytuł, odkąd trafił na rynek w latach 50. XX wieku, cieszy się niesłabnącą popularnością na świecie.

Marka "Ryzyko" należy do firmy Hasbro, znanego producenta zabawek. Firma ogłosiła, że za serialową adaptację planszówki zabierze się należące do Hasbro studio Entertainment One. W projekt zaangażowany jest Beau Willimon ("House of Cards" oraz "Idy marcowe"). Do produkcji włączy się również wytwórnia Westward, którego właścicielami są Beau Willimon i Jordan Tappis ("The First. Misja na Marsa").

How To Play Risk

Hasbro – od producenta zabawek do wytwórni filmowej?

Hasbro jest właścicielem studia Entertainment One od grudnia 2019 roku. Producent zabawek nabył eOne za kwotę blisko 4 mld dolarów. Hasbro chce, aby dzięki tej inwestycji powstawały filmy i seriale bazujące na znanych zabawkach firmy. W planach wytwórni są produkcje związane z markami "Monopoly", "Action Man", "G.I. Joe" oraz "Clue". Nie wiadomo, kiedy serial "Ryzyko" ujrzy światło dzienne.

Sprawdźcie, jakie nowości czekają na Was w styczniu na Netflixie!

Komentarze (0)
arrow
Katy Perry i jej pies są już prawie weganami. "Módlcie się za nas"