"Bridgertonowie"

Twórca serialu "Bridgertonowie" zdradził swoje plany. Jest na co czekać 🤩

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe, Netflix
Michał DziedzicMichał Dziedzic,15.01.2021 18:52

Fani serialu "Bridgertonowie" mogą odetchnąć z ulgą. Hitowy serial Netfliksa prędko się nie skończy - a przynajmniej tak zapowiada jego twórca.

Serial "Bridgertonowie" bije rekordy popularności na całym świecie. Produkcja Netfliksa opowiada o intrygach arystokratycznych rodzin w XIX-wiecznej Anglii, a główną osią fabuły pierwszego sezonu jest romantyczna relacja granej przez Phoebe Dynevor Daphne Bridgerton oraz Simona Basseta, czyli księcia Hastings (w tej roli Regé-Jean Page).

Serial zadebiutował na platformie VOD w Boże Narodzenie i przez ponad dwa tygodnie pozostawał na pierwszym miejscu na liście najczęściej oglądanych produkcji Netfliksa, odnosząc gigantyczny sukces! Showrunner serialu, Chris Van Dusen, wyznał, jaki ma plan na pokazanie dalszych losów Bridgertonów...

W rozmowie z Collider twórca wyjaśnił, że pierwszy sezon był "głównie o Daphne i jej historii miłosnej z Simonem", ale do zgłębienia jest o wiele więcej.

To rodzina z ośmiorgiem dzieci, na temat których powstało osiem książek. Chciałbym móc się skupić i wiernie przedstawić historie miłosne każdego z rodzeństwa Bridgertonów. Poświęcić czas każdej postaci. Bardzo chętnie!

- Chris Van Dusen

Oznaczałoby to, że może powstać 8 sezonów serialu. A nawet 9! Chris Van Dusen najwyraźniej zapomniał o tym, że w 2013 roku ukazała się dziewiąta odsłona cyklu pt. "Bridgertons: Happily Ever Afer", w której autorka opisuje, jak po latach potoczyły się losy wszystkich bohaterów.

"Bridgertonowie" - co w kolejnych sezonach serialu?

UWAGA, SPOILER ALERT!

Czego możemy spodziewać się w drugim sezonie? Kolejna część sagi poświęconej rodzinie Bridgertonów zatytułowana jest "Wicehrabia, który mnie pokochał", a fabuła powieści skupia się na starszym bracie Daphne Bridgerton, Anthonym, który poszukuje żony.

Kontynuowana jest też historia małżeństwa Daphne i Simona Bassetów, a także historia Lady Portii Featherington (po tym, jak zmarł jej mąż). Ukazane są oczywiście również dalsze perypetie tajemniczej Lady Whistledown...

trwa ładowanie posta...

Warto przypomnieć, że serial jest oparty na powieściach Julii Quinn, która to określa kolejne kontynuacje Bridgertonów jako "drugie epilogi". Co ciekawe, Julia Quinn (naprawdę Julie Pottinger) skończyła Harvard, studiowała medycynę na Uniwersytecie Yale, a finalnie... została jedną z najpopularniejszych pisarek romansów historycznych!

Powieści 51-letniej amerykanki są wydawane w USA w blisko milionowych nakładach. Zostały też przetłumaczone na 29 języków obcych.

Czekacie na kolejny sezon "Bridgertonów"?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0