Fani "Wednesday" organizują akcję #CancelPercy

Główny aktor nie pojawi się w drugim sezonie "Wednesday"? Fani strajkują

Źródło zdjęć: © Netflix
Anna RusakAnna Rusak,23.02.2023 07:30

Percy Hynes White został oskarżony o molestowanie przez młode kobiety w social mediach. Fani "Wednesday" chcą, aby Netflix wyrzucił go z serialu, więc zorganizowali akcję #CancelPercy. Czy w drugim sezonie nie zobaczymy jednego z głównych bohaterów serii?

Pod koniec stycznia w mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące wiadomości o aktorze wcielającym się w postać Xaviera Thorpe’a w serialu "Wednesday". Percy Hynes White został oskarżony przez młode kobiety o molestowanie seksualne.

Choć prawnie nie postawiono mu jeszcze żadnych zarzutów, fani domagają się wyrzucenia White’a z obsady. Widzowie zainicjowali akcję #CancelPercy i pod postem na oficjalnym kanale Netfliksa wyrażają swój sprzeciw. Czy to oznacza, że główny aktor "Wednesday" nie pojawi się w drugim sezonie serialu?

Aktor "Wednesday" oskarżony o molestowanie seksualne

W styczniu kilka młodych kobiet opublikowało traumatyczne wspomnienia z liceum dotyczące White’a. Dziewczyna o pseudonimie "Milkievich" napisała, że w szkole średniej aktor "Wednesday" miał znęcać się nad dziewczynami ze swoimi kolegami. Chłopcy mieli upubliczniać ich nagie zdjęcia bez ich zgody.

Jak informuje Teleshow.wp.pl, Percy wraz z kolegami miał regularnie organizować też imprezy, podczas których "panowie zapraszali kobiety, które były według nich 'hot', aby je upić, naćpać, a następnie skłonić do seksu".

Ani White, ani Netfliks nie odnieśli się jeszcze do tych zarzutów. Nie wiadomo też, czy młode kobiety wniosły jakiekolwiek oskarżenia prawne w związku z opisywanymi przez nie wydarzeniami. Część użytkowników twierdzi, że udostępnione przez kobiety nagrania są nieprawdziwe.

trwa ładowanie posta...

Fani nie chcą Xaviera w "Wednesday" i organizują akcję #CancelPercy

Mimo że aktorowi nie postawiono jeszcze żadnych oficjalnych zarzutów, fani domagają się wyrzucenia go z obsady "Wednesday". Gdy tylko pojawiły się informacje o rzekomym molestowaniu dziewczyn przez White’a, na Twitterze można było przeczytać wiele komentarzy użytkowników, którzy chcieli, by Netflix zerwał współpracę z Percym.

Teraz przenieśli swoją akcję na oficjalny profil platformy. Pod nowym postem promującym "Wednesday", na którym widzimy ujęcia Rączki, fani zamieszczają komentarze z hashtagami: #CancelPercy i #CancelPercyHynesWhite. Zarzucają też Netfliksowi, że zachowuje się tak, jak gdyby nic się nie stało.

"Wyobrażam sobie ludzi odpowiadających za ten profil, którzy pomyśleli: 'Poczekajmy chwilę i wróćmy, jak gdyby nic się nie stało, ludzie szybko zapomną'. Wciąż domagamy się sprawiedliwości, o niczym nie zapomnieliśmy!" - pisze jedna z użytkowniczek.

trwa ładowanie posta...

Choć ilość komentarzy z hashtagami #CancelPercy przeważa, pojawiły się też głosy osób, które apelują o zachowanie rozwagi. Według części użytkowników nie można mówić o wyrzuceniu aktora, bez postawienia mu prawnych zarzutów i udowodnienia, że rzeczywiście dopuścił się zarzucanych mu czynów.

"Jeśli Percy jest gwałcicielem, czemu ofiary nie pójdą na policję i nie wytoczą mu sprawy w sądzie?" - pyta inny użytkownik i zaznacza, że dopóki sprawa się nie wyjaśni, nie powinniśmy brać żadnej ze stron.

W związku z tym wciąż nie wiemy, czy zobaczymy Percy’ego na ekranie w serialu "Wednesday". Gdyby zarzuty się potwierdziły, pod znakiem zapytania stałaby pewnie też jego rola w filmie "Winter Spring Summer or Fall", w którym występuje razem z Jenną Ortegą.

Akcja #CancelPercy w serialu "Wednesday”
Akcja #CancelPercy w serialu "Wednesday” (Instagram, Wednesday)

Źródło: teleshow.wp.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 10
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0