"Glass Onion" film z serii "Na noże", recenzje potwierdzają: mamy hit

"Glass Onion" film z serii "Na noże". Recenzje: To hit

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,21.12.2022 14:30

"Glass Onion", czyli nowy film z serii "Na noże", pojawi się na Netfliksie już w piątek 23 grudnia. Idealny prezent na gwiazdkę? Pierwsze recenzje są rewelacyjne. Zapowiada się prawdziwy hit.

"Glass Onion" to sequel filmu "Na Noże", którego premiera nadchodzi wielkimi krokami. Głównym bohaterem będzie detektyw Benoit Blanc, którego zagra Daniel Craig, znany m.in. z wcielania się w rolę Jamesa Bonda.

Premiera "Glass Onion" zaplanowana jest na 23 grudnia, ale znamy już pierwsze recenzję dziennikarzy, którzy byli na pokazie przedpremierowym.

"Glass Onion" film z serii "Na noże". Recenzje zwiastują hit

Na podstawie 59 recenzji portal "Metacritic" wystawił fimowi "Glass Onion" ocenę 81/100 z oznaczeniem "Must-See". Za to "Rotten Tomatoes" ocenił film na 93 proc. na podstawie 291 recenzji. Najprościej pisząc: jest dobrze. Co do powiedzenia mają recenzenci?

trwa ładowanie posta...

"Glass Onion" to pomysłowa, samodzielna układanka, która jest zarówno zabawniejsza, jak i bardziej zajawkowa od swojej poprzedniczki (i o 10 minut dłuższa)… Scenariusz jest równie dopięty jak wyzywający niebieski krawat zawiązany na szyi Daniela Craiga" - pisze Damon Smith z "PA Media".

"Aktorzy najwyraźniej uważają ten rodzaj filmu za rozrywkę, a ich poczucie humoru jest zaraźliwe" - recenzuje Kyle Smith z "Wall Street Journal".

"Johnsonowi, który po raz kolejny jest autorem scenariusza, nie brakuje amunicji do swoich wywodów na temat popkulturowych efemeryd i złudzeń dotyczących bogactwa i sławy" - pisze Leah Greenblatt z "EW".

"Radość z Glass Onion polega na tym, że możesz się w nią wgryźć lub po prostu pozwolić jej płynąć i cieszyć się jazdą" - ocenia Alissa Wilkinson z "Vox".

"Niezależnie od tego, czy zobaczą to na dużym czy małym ekranie, widzowie bez wątpienia natychmiast rozpoznają nową partię postaci wymyślonych przez scenarzystęi reżysera Riana Johnsona, którego wyczucie czasu i satyryczne targety po raz kolejny okazały się zupełnie niebywałe" - twierdzi Ann Hornaday z "Washington Post".

"Nie mogę powiedzieć wiele o tym, co dzieje się w "Glass Onion", bez zdradzania pewnych niespodzianek, ale mogę powiedzieć, że część przyjemności płynie z bycia w błędzie co do tego, co wydarzy się dalej" - ocenia A.O. Scott z "The New York Times".

trwa ładowanie posta...

"Film jest tak zabawny, jak pierwsza tajemnica Benoit Blanca. A nawet myślę, że ta jest nieco lepsza" - ocenia Matt Singer z "Screen Crush".

Polskie recenzje "Glass Onion"

A co piszą polscy recenzenci?

"Glass Onion" to fantastyczny film, niemniej nie będzie to produkcja, która zredefiniuje współczesne kino. Może jednak wpłynąć na dzisiejsze prowadzenie filmowej narracji" - twierdzi Jan Tracz z portalu "Film Interia".

"Więcej w nowym filmie zabawy gatunkowymi klockami. Więcej też reżyserskiej swady, choć kosztem precyzji tekstu i metrażu – film jest o dziesięć minut dłuższy niż ponad dwugodzinny oryginał, co da się wyczuć zwłaszcza w rozwlekłym, drugim akcie. Nie ma tego złego – Johnson pisze oraz inscenizuje z taką precyzją, że przynajmniej kilkukrotnie efektem ubocznym dłużyzn jest czysta, komediowa frajda [...] A kiedy, wznosząc swój gmach Klasycznego Kryminału Deluxe sam bawi się szklaną cebulą, cóż – to też o czymś świadczy." - pisze Michał Walkiewicz z portalu "Filmweb".

trwa ładowanie posta...

"Glass Onion": Janelle Monáe z nagrodą SeeHer

Gwiazda "Glass Onion" Janelle Monáe została nominowana do Oscara za rolę w tym filmie dla najlepszej aktorki drugoplanowej. A jak donosi "The Hollywood Reporter", Janelle ma otrzymać nagrodę SeeHer już 17 stycznia.

trwa ładowanie posta...

Czym jest ta nagroda? Ma wyróżnić kobietę, która opowiada się za równością płci, przedstawia postaci z autentycznością, przeciwstawia się stereotypom i przesuwa granice. SeeHer ma być globalnym ruchem na rzecz rzeczowego przedstawiania kobiet i dziewcząt w mediach.

Kiedy premiera "Glass Onion"?

Sequel "Na Noże" - czyli "Glass Onion" -  pojawi się 23 grudnia najpewniej o godzinie 9 na platformie Netflix. Zero kruczków czy dodatkowych płatności. Będziecie mogli się delektować nowym widowiskiem już w najbliższy piątek. Idealnie przed Wigilią i długim weekendem!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Stefan Jaracz,zgłoś
Film średni, wręcz słaby, a szkoda.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się