"Na noże 2". Ganiel Craig zagra geja

"Glass Onion", czyli druga część "Na noże ". Daniel Craig zagra queerowego detektywa

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.10.2022 15:45

"Glass Onion: A Knives Out Mystery" to sequel rewelacyjnie przyjętego filmu "Na noże". Reżyser dzieła Rian Johnson wypowiedział się na temat orientacji seksualnej Benoita Blanca. To zabawny detektyw, w którego rolę wciela się Daniel Craig.

"Na noże" to film, który u wielu kinomaniaków trafił do czołówki najlepszych produkcji 2019 roku. Wyreżyserowane przez Riana Johnsona dzieło opowiada o zagadkowej śmierci zamożnego pisarza, głowy niezwykle ekscentrycznej rodziny. W tej sprawie podejrzani są wszyscy krewni zmarłego. Do pogrążonej w żałobie posiadłości przybywa detektyw Benoit Blanc, który ma za zadanie rozwiązać tajemnicę.

"Glass Onion: A Knives Out Mystery". Benoit Blanc jest queer

Detektyw Blanc powróci pod koniec 2022 roku w sequelu "Na noże". Kryminał o anglojęzycznym tytule "Glass Onion: A Knives Out Mystery" zabierze widzów do Grecji, a dokładnie na wyspę miliardera, w którego wcieli się Edward Norton. Na stołku reżyserskim ponownie zasiądzie Rian Johnson, a główną rolę zagra Daniel Craig. Detektyw będzie musiał rozwiązać nową zagadkę i wytypować sprawcę z grona barwnych podejrzanych.

Glass Onion: Film z serii „Na noże” | Oficjalny teaser | Netflix

Kampania promocyjna drugiej części "Na noże" już się rozpoczęła. Johnson wystąpił na konferencji prasowej podczas London Film Festival. Dziennikarze poprosili reżysera, aby odniósł się do sceny z "Glass Onion: A Knives Out Mystery", w której widać, że Benoit Blanc mieszka z innym mężczyzną. Czy to oznacza, że detektyw jest osobą queer?

- Tak, to oczywiste - odpowiedział Johnson na pytanie redakcji portalu "Insider".

- Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek inny mógł sprawić mi więcej radości z tego, że jest partnerem Benoita Blanca - dodał Johnson, mając na myśli aktora, który gra kochanka detektywa.

- Bez spoilerów, ale kto nie chciałby mieszkać z taką osobą? - skomentował Craig podczas konferencji. Nie wiadomo jeszcze, kim jest aktor, który wcieli się w partnera filmowego bohatera.

"Na noże 2". Kiedy premiera?

"Glass Onion: A Knives Out Mystery" będzie miał globalną premierę na Netfliksie 23 grudnia bieżącego roku. Miesiąc wcześniej - w dniach 23-29 listopada - dzieło zadebiutuje w amerykańskich kinach. Jednocześnie obraz będzie wyświetlany w dziewięciu innych krajach, wśród których nie ma Polski.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1