popkultura
"Chłopi" - czy polski kandydat do Oscara zainteresuje Gen Z?
Na noże 3. Kiedy premiera filmu?

"Na noże 3". Co wiadomo o kontynuacji hitu z Danielem Craigiem?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.12.2022 18:30

Seria filmów "Na noże" przypadła do gustu widzom Netfliksa. Fani produkcji o przygodach detektywa Benoita Blanca zadają jedno pytanie. Kiedy wyjdzie trzecia odsłona serii? Spróbujemy odpowiedzieć na to i na kilka innych.

Daniel Craig znalazł sobie zajęcie po pożegnaniu z rolą Jamesa Bonda. Aktor wcielił się w rolę detektywa Benoita Blanca, głównego bohatera netfliksowej serii filmów "Na noże". Wyreżyserowane przez Riana Johnsona dzieła są współczesną interpretacją powieści kryminalnych Agathy Christie. W 2019 roku wyszła pierwsza część serii, a trzy lata później kontynuacja o podtytule "Glass Onion".

"Glass Onion" opowiada o zagadkowej śmierci zamożnego pisarza, głowy niezwykle ekscentrycznej rodziny. W tej sprawie podejrzani są wszyscy krewni zmarłego. Do pogrążonej w żałobie posiadłości przybywa detektyw Benoit Blanc, który ma za zadanie rozwiązać tajemnicę. Film zdobył wiele pozytywnych opinii i dał nadzieję, że powstanie trzecia część serii. Co o niej wiadomo?

Glass Onion: Film z serii „Na noże” | Oficjalny zwiastun | Netflix

"Na noże 3". Co wiadomo o filmie?

W marcu 2021 roku serwis "Collider" poinformował, że Netflix nabył prawa do filmu "Na noże 2" i "Na noże 3" w ramach umowy o wartości 450 mln dolarów. To oznacza, że kontynuacja "Glass Onion" raczej na pewno powstanie. Mniej pewna jest odpowiedź na pytanie, kiedy ujrzymy dzieło w streamingu.

W listopadzie 2022 roku Rian Johnson zdradził serwisowi "Deadline", że planuje rozpocząć pisanie scenariusza kontynuacji "Glass Onion" w 2023 roku. Powiedział, że jest to dla niego "najbardziej ekscytujący projekt kreatywny".

Producent Ram Bergman przekazał portalowi "Comic Book", że Johnson planował fabułę filmu "Na noże" od wielu lat. Na kontynuację dzieła początkowo nie miał pomysłu. Niemniej jednak reżyser ma być bardzo zmotywowany, aby nakręcić "Na noże 3" tak szybko, jak to możliwe. - To będzie ogromne wyzwanie. Trudno przewidzieć, jak długo potrwa - powiedział producent.

Daniel Craig w filmie na "Noże 3"

Czy Daniel Craig powróci do roli Benoita Blanca w filmie "Na noże 3"? Tak, potwierdził to w wywiadzie dla "Variety". - Jeśli Johnson będzie odpowiadał za scenariusz, ja będę występował przed kamerą. Jest on świetnym scenarzystą, dzięki któremu moja praca jest tak łatwa - stwierdził Craig.

W grudniu 2022 roku Johnson w rozmowie z "RadioTimes" powiedział: - Nasza umowa z Netfliksem przewiduje jeszcze jeden film, ale nie potrzegam ich jako trylogii. To ciągła seria. Będziemy ją tworzyć tak długo, jak ja i Daniel będziemy czuć frajdę i ekscytację.

Pozostaje tajemnicą, kto poza Craigiem dołączy do obsady "Na noże 3". Każdy film z serii charakteryzuje się tym, że zmienia się zagadka i bohaterowie. Podsumowując, kontynuacji "Glass Onion" powinniśmy oczekiwać nie prędzej niż w 2024 roku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Ketchup inspirowany Taylor Swift? Wkrótce w waszych lodówkach