lifestyle
Czym jest Spotify Instafest? To twój wymarzony festiwal
Mike Wimmer, czyli genialny 12-latek

Geniusz w ciele 12-latka. Ukończy szkołę średnią i wyższą w tym samym tygodniu

Źródło zdjęć: © YouTube @WCNC / YouTube @WCNC
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,05.05.2021 09:46

Mike Wimmer z wyglądu jest jak każdy inny 12-latek. Chłopak różni się od swoich rówieśników "jedynie" tym, że jest geniuszem. Porównania do Einsteina wcale nie są bezzasadne.

bGysvNWX

W przypadku Mike’a Wimmera droga do sukcesu nie prowadziła przez wczesne wstawanie i czytanie coachingowych książek. Powiedzieć, że 12-latek urodził się z ponadprzeciętnym umysłem, to jak nic nie powiedzieć. 21 maja Mike wraz z rówieśnikami ukończy Rowan-Cabarrus Community College, a tydzień później zostanie absolwentem szkoły średniej Concord Academy. Dlaczego? Bo może.

Chłopakowi w ciągu roku udało się opanować materiał przewidziany na cztery lata edukacji – dwa lata w college'u i dwa lata w szkole średniej. Chłopiec zostanie absolwentem szkoły wyższej, bo potrzebował "tylko kilku zajęć więcej", aby nadrobić zaległy materiał. Pomimo tego, że jest kilka lat młodszy od swoich kolegów z klasy, Wimmer powiedział, że dobrze się z nimi dogaduje.

Mike Wimmer. 12-latek z własnym startupem

Młody Amerykanin jest członkiem MENSA (stowarzyszenie ludzi o wysokim ilorazie inteligencji) oraz Davidson and Young Scholar, czyli fundacji wspierającej "głęboko inteligentnych młodych ludzi" i zapewniającej im "możliwości rozwoju talentów, aby dokonać pozytywnych zmian".

bGysvNWZ

Chłopiec interesuje się robotyką. Sam o sobie mówi, że jest "gościem od matematyki i nauk ścisłych". Prawie całą swoją wiedzę z zakresu programowania i robotyki nabył metodą prób i błędów oraz dzięki filmom online. Chłopiec stworzył własny startup o nazwie Reflect Social, który "łączy popularne platformy mediów społecznościowych z urządzeniami internetu rzeczy (IoT)".

Na dzieciństwo też jest czas

Celem startupu jest uproszczenie działania technologii typu smart dom. Chłopiec chce tworzyć rozwiązania, które pomogą ludziom prowadzić lepsze życie.

Podobno Mike zajmuje się w wolnym czasie tym, czemu zazwyczaj poświęcają się ludzie w jego wieku, czyli byciem dzieckiem. Chłopiec uwielbia bawić się Hot Wheelsami i grać w gry wideo. Nam nie pozostaje nic innego jak być pod wrażeniem jego geniuszu.

North Carolina 12-year-old set to graduate college with a 4.0 GPA

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Co kupić na mikołajki? Niebanalne i tanie prezenty