Ktoś kupił subskrypcje na kanale Genzie

Friz ujawnia, że ktoś kupił subskrypcje na kanale Genzie. Dlaczego?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.10.2022 13:30

1 października kanał Genzie przekroczył barierę miliona subskrypcji. Następnego dnia Friz ostudził emocje fanów. "Kanał dalej nie ma miliona" - napisał influencer na Twitterze. Co się stało?

Po rozpadzie oryginalnej Ekipy Karol Wiśniewski, w sieci znany jako Friz, skupił się na rozwijaniu projektu Genzie. To grupa młodych influencerów, która tworzy treści o charakterze zbliżonym do tego, co na początku robiła Ekipa. Są daily filmy, wyzwania, zakłady i sporo pozytywnej energii. Niezły content przekłada się na świetne wyświetlenia. Klipy na kanale Genzie mają po kilkaset tysięcy wyświetleń.

Ktoś dokupił subskrypcje na kanale Genzie

Kanał Genzie wystartował 8 września 2021 roku. Rozwijał się w takim tempie, że na przełomie września i października 2022 roku miał szansę, by przekroczyć barierę miliona subskrypcji. Friz ogłosił sukces 1 października. "Genzie właśnie wbiło 1 MLN subów! Gratsy!!!" - napisał na Twitterze. Jak się później okazało, na świętowanie było za wcześnie.

trwa ładowanie posta...

Friz w kolejnej wiadomości na Twitterze oznajmił, że ktoś dokupił subskrypcje na kanale Genzie. W ten sposób chciał wygrać zakład o to, kiedy influencerzy przekroczą barierę miliona subskrypcji. YouTube usunął sztuczne subskrypcje i kanałowi nadal brakuje kilku tysięcy fanów, by liczba subskrypcji była sześciocyfrowa.

"Ej, dobra, przeanalizowaliśmy statsy Genzie i ktoś dokupił suby Genzie, żeby na Betclicku zakład wygrać o to, kiedy wbiją milion. Betclick nie dajcie mu hajsu, bo to oszustwo. Jeszcze nas strollował, bo myśleliśmy ze już MLN :( YT już usunął te suby, i kanal dalej nie ma miliona" - zakomunikował Friz na Twitterze.

trwa ładowanie posta...

Nienaturalny wzrost subskrypcji jest wyraźnie widoczny w statystykach kanału. Poniższe dane pochodzą z serwisu Social Blade. Zwróćcie uwagę na 30 września.

Ktoś dokupił subskrypcje na kanale Genzie
Ktoś dokupił subskrypcje na kanale Genzie (Social Blade)

Obstawianie zakładów na Genzie

O możliwości obstawiania zakładów dotyczących Genzie pisaliśmy we wrześniu. Grupie influencerów zdarza się wrzucać filmy z drobnym opóźnieniem. Friz zażartował na Twitterze, że firma bukmacherska Betclick powinna umożliwić obstawianie zakładów, czy Genzie danego dnia spóźni się z odcinkiem. Bukmacher potraktował żart na poważnie i dodał opcję zakładów na influencerów.

Betclick przesłał nam oficjalny komentarz do sprawy:

"Przesunęliśmy rozliczenie zakładu na przekroczenie 1 000 000 subskrypcji kanału Genzie na YouTube na 7 października, a więc na pierwotny termin wygaśnięcia oferty. Reagujemy w ten sposób na doniesienia Karola Wiśniewskiego, właściciela kanału Genzie, o usunięciu przez platformę kilku tysięcy subskrypcji pozyskanych w efekcie nieuczciwych działań osób niezwiązanych z kanałem".

"Jednocześnie podkreślamy, że na zakłady tego typu zawsze nakładamy niewysoki limit stawki maksymalnej, a łączny obrót 147 osób, które postawiły na "TAK" w zakładzie dotyczącym Genzie, nie przekroczył 10 000 złotych. Sumaryczny zysk możliwy do osiągnięcia w tym zakładzie to około 4500 zł, czyli mniej więcej 31 zł w przeliczeniu na jednego gracza. Karolowi Wiśniewskiemu dziękujemy za informację o możliwości oszustwa" - oznajmił bukmacher.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 7
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 13
  • emoji smutek - liczba głosów: 8
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 11