ludzie
Uczniowie misgenderowali niebinarne koleże. Szkoła pozwała ich za molestowanie
Twoje 5 Minut! i najbardziej kontrowersyjny odcinek?

Fani WKURZENI na Friza za ostatni odcinek "Twoje 5 Minut!": "To aż sadystycznie wyglądało chwilami"

Źródło zdjęć: © YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.11.2021 11:20

Friz wkurzył widzów swoim zachowaniem w ostatnim odcinku "Twoje 5 Minut!". Głupie wyzwania oraz wyrzucenie najlepszego uczestnika? Co to, to nie!

bFFxvjQP

"Twoje 5 Minut!" to program stworzony przez Friza, w którym szuka dwóch członków do nadchodzącego projektu Genzie. Nowy twór będzie skierowany w generację Z. Zobaczymy, jak wszystko wyjdzie w praniu.

Ale na razie T5M trwa! Ostatnio było kontrowersyjnie przez balony, ale tak: nadal trwa. A raczej: jest już przy końcówce. Do wielkiego finału, w którym poznamy dwójkę finalistów, pozostały jedyne dwa odcinki. Chociaż to ten wyemitowany we wtorek wzbudził największe zainteresowanie przez dwie sprawy: wyzwania oraz wyrzuconego uczestnika.

Uwaga, ten tekst zawiera spoilery dot. ostatniego odcinka "Twoje 5 Minut!"

Fani zdenerwowani przez "wyzwanie" i zachowanie Friza

Motywem przewodnim ostatniego odcinka T5M było pokonywanie swoich lęków. A raczej walka z kryzysami i byciem pod presją.

bFFxvjQR

Dzisiaj sprawdzimy, jak wy sobie poradzicie z takim działaniem pod presją czasu, pod stresem [...] - zapowiedział Friz na początku odcinka.

Zadania wyglądały tak:

 • Nawlekanie igły pod presją czasu.
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!"
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!" (YouTube)

Zawodnicy byli przywiązani i mieli nawlec igłę na nitkę. Haczyk? Pomieszczenie, w którym się znajdowali, miało być zalane przez strażaków wodą. Już wtedy było widać po Hani, że nie jest pewna tego zadania.

Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!"
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!" (YouTube)
 • Wchodzenie do wanny pełnej robactwa.

Uczestnicy mieli ułożyć domek z kart, będąc w wannie pełnej robaków. Tutaj po Bartku było widać, że nie da rady.

Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!"
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!" (YouTube)
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!"
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!" (YouTube)

Karaluchy to ch*j, ale wodą jestem załamana - stwierdziła Hania.

Bartek jej odpowiedział - Nie, karaluchy są najgorsze ku*wa.

 • Łamigłówka.

Zadanie: uczestnicy mają rozwiązać zagadkę logiczną w małym pokoju, gdzie idzie na nich ściana z kolcami.

 • Wybuchowa nagroda.

Ot, nagroda jest w pudełku, które jest połączone z jakiś materiałem wybuchowym.

bFFxvjQT

Proste? Dla niektórych tak, jednak zachowanie Hani i Bartka wskazywało na duży dyskomfort.

Każde zadanie miało zostać losowo przydzielone do uczestnika. Każdy miał dostać po jednym. Bartek od razu chciał, aby wyzwania były losowane, tak samo, jak Hania.

Hania trafiła do nawlekania igieł, Bartek wraz z Faustyną do wanny, Loku dostał zagadkę logcziną. A Mati i Bartek na koniec dostali także za zadanie zjedzenie kiszonych śledzi Surströmming.

bFFxvjQZ

Bartek starał się podejść do całej sprawy w swój sposób. Wyobrażę sobie, że są to takie małe chomiki, słodziutkie i takie puszyste - powiedział do kamery.

Nie dał rady wejść. Jak tylko zobaczył wannę pełną robaków, to zaniemógł i zdezerterował. Friz, oczywiście dla dobrego show, namawiał go do wykonania zadania. To już nie było okej. Widać było, że Bartek nie jest największym fanem takiej próby. A tutaj dosłownie wystawiono go na paraliż. Nie chcę mu wchodzić do głowy, ale wydaje mi się, że takie rzeczy przełamuje się stopniowo. Terapia szokowa może przynieść odwrotne skutki, szczególnie że wanna wypełniona wiadomo-czym wyglądała strasznie.

Hania była sparaliżowana strachem. Wujek Łuki też nie poprawił jej stanu. Powiedział, że woda ma trzy stopnie i jest lodowata.

Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!"
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!" (YouTube)

Miało to pokazać realistyczne reakcje członków. Wiecie: ludzie pod presją potrafią pokazać swoje najszczersze "ja". Hania przeszła przez swoje wyzwanie, bo udało jej się nawlec igłę na nitkę, gdy woda sięgała jej do kostek, wow.

Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!"
Kontrowersyjny odcinek "Twoje 5 Minut!" (YouTube)

Fani też to zauważyli: stosunek łapek w górę do łapek w dół jest historycznie najgorszy dla kanału Genzie. Komentujący wspierają również Bartka i Hanię:

bFFxvjRa


Nie mówię, że tak nie jest i że nie powstaje jakaś aura lub presja. Bardziej chodzi mi o taką prawie stereotypową sytuację, że starszy kuzyn chce pokazać cos sztos młodemu, a młody jest na etapie sikanie w nocy, bo mu się wilki śniły. Małymi kroczkami może byłoby to git, ale naraz to za dużo. To aż sadystyczne wyglądało chwilami, a sami to montowali.

Mega słabe jest takie jakby nie patrzeć zmuszanie do tych czelendży. To może stworzyć jakieś ślady na psychice, a tutaj jesteś napierany, że prawdopodobnie Cię wyje*ią z programu po tym jak zrezygnujesz

Solidaryzuję się z Bartkiem. Zrobiłbym tak samo. #friz

Drugi problem z nowym odcinkiem? Wyrzucenie Mateusza.

Mateusz od początku był uznawany za faworyta. Obok Bartka zawsze miał jakąś ripostę za pazuchą oraz był lubiany przez prawie całą społeczność. Zrobił ogromny postęp i rozkwitł przez 18 odcinków projektu. Skończyło się na tym, że… odpadł w starciu z Loczkiem.

bFFxvjRb

Tak, z Lokiem. Fani dosłownie "lost it". Masy fanów projektu się wkurzyła. Dobrze to widać po komentarzach, które są bardzo "anty-Loku":

Od początku Karol faworyzował loka i po prostu go lubił, a Matiemu wmawiał, że jest lepszy na twitcha i commentary. Loku wypełnia tło, a Mati coś wnosił.

Imo wyrzuceniem Matiego na takim etapie „mówiąc że patrzycie na progres” jest strzałem w kolano. Zrobił NAJWIĘKSZY, jest mega prawdziwy i nie jest tak sztuczny, jak Hanka. Lepiej się będzie oglądało Matiego jak dostanie unbana na Twitchu niż Ten ob*rany projekt genzie

Mati, odchodzę razem z Tobą, robiłeś tu dobrą, nie wiem, czy nie najlepszą robotę!

Bez Matiego już nie będzie się tak fajnie oglądało. Trzymam kciuki, bo na pewno solo sobie poradzi

No i już mam wyje*ane w te Genzie jak najlepszy gościu odpadł XD

Mati to kozak największy i sobie poradzi w solowej karierze, trzymam mocno kciuki

Friz mówił, że dla niego liczy się progres, który Mati imo zrobił największy, a Loku z odcinka na odcinek niestety coraz gorzej wypadał. W ogóle nie brali pod uwagę poprzedniego odcinka gdzie Mati zrobił najlepszy kontent. Dziwna decyzja

"...nie rozwinąłbyś skrzydeł w naszym programie" a tak naprawdę Mati zrobił największy rozwój z nich wszystkich. Imo Friz zepsuł trochę program tą decyzją

Dla mnie osobiście skończył się dziś ten program.
MATI JESTEŚ WIELKI

Niesamowite, że Mateusz odpada po tym, jak prawie samemu robi 2 odcinki z rzędu. Oglądam Karola od czasów historii opowiadanych przez niego w pokoju w bloku i wywalenie Mateusza znajduje się wysoko na liście 10 najgorszych błędów Ekipy

I tą oto decyzją Karol właśnie strzelił sobie w kolano xD

Szczerze? Prawdopodobnie Mateusz dostanie wsparcie od Ekipy za ekspansję na Twitchu. Po prostu tam może się sprawdzać jeszcze lepiej. A to daje Frizowi więcej szans na zrobienie $$$. Bo hej, to dodatkowy członek Ekipy.

SPANIKOWAŁA PRZEZ TO WYZWANIE! | T5M odc. 18

Oto finaliści projektu "Twoje 5 Minut!"

Do dwóch finałowych odcinków przeszli:

 • Bartek.
 • Hania.
 • Faustyna.
 • Loku.
bFFxvjRc

Nieprzypadkowo wybrałem taką kolejność. Internauci przewidują, iż Bartek oraz Hania wygrają cały projekt i miejsca w nowej Ekipie. Także średnio trochę, że Mati odpadł. Ale możecie go obserwować na m.in. Twitchu i Instagramie:

Social media wszystkich uczestników T5M możecie odnaleźć tutaj.

Co o tym myślisz?
 • serduszko
 • ogień
 • uśmiech
 • smutek
 • złość
 • kupka
Komentarze (0)
arrow
10 dni płatnego urlopu. Benefit dla osób transpłciowych i niebinarnych