trendy
Czarnek odpowiada krytykom podręcznika HiT. "Obrzydlistwo w najczystszej postaci"
Ernest Olkowski Was Right - o co chodzi?

Ernest Olkowski Was Right. O co chodzi w nowej internetowej zagadce?

Źródło zdjęć: © Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.06.2022 09:00

Kim jest Ernest Olkowski? Dlaczego miał rację? Jeśli zadajecie sobie te pytania, najprawdopodobniej trafiliście na nową internetową zagadkę. Wyjaśnimy wam, o co chodzi z Ernest Olkowski Was Right.

bFQzvEur

Cofnijmy się do początku 2017 roku. To właśnie z wtedy pochodzą pierwsze wzmianki na temat Ernesta Olkowskiego. Ludzie z różnych miejsc na świecie zaczęli donosić o tym, że znajdują czarno-białe naklejki z napisem Ernest Olkowski Was Right. Naklejki w metrze, na murze, na sygnalizacji świetlnej. Kalifornia, Mediolan, Paryż, Londyn. Wyglądało to na zorganizowaną akcję, ale nikt nie wiedział, o co w niej chodzi.

Sprawa nabrała rozgłosu w 2019 roku, kiedy powstał pierwszy duży artykuł na temat Ernesta Olkowskiego. Autor opisał swoją podróż do San Francisco, podczas której na lotnisku znalazł naklejkę z napisem Ernest Olkowski Was Right. Rozpoczął śledztwo - odkrył, że Ernest Olkowski nie jest postacią historyczną. Po wpisaniu tego imienia i nazwiska w Google w wynikach wyszukiwania wyświetla się tajemnicza strona internetowa.

Kiedy zajrzycie pod adres ernestolkowskiwasright.com, zobaczycie coś dziwnego - czarną planszę, na której zegar odmierza czas. Z metadanych strony wynika, że odliczanie zakończy się 8 marca 2024 roku o godz. 12:33:21.

Ernerst Olkowski Was Right
Ernerst Olkowski Was Right (Ernerst Olkowski Was Right)

Ernest Olkowski Was Right. Co wydarzy się 8 marca 2024 roku?

Nie wiadomo. To znaczy, nie wiadomo, o co chodzi autorowi projektu Ernest Olkowski Was Right. 8 marca 2024 roku dojdzie do całkowitego zaćmienia Słońca, które będzie widoczne z Ameryki Północnej. 8 marca to rocznica ustanowienia Królestwa Wielkiej Syrii i rocznica założenia Giełdy Papierów Wartościowych w Nowym Jorku. Trudno stwierdzić, czy któreś z tych wydarzeń ma znaczenie dla projektu.

bFQzvEut

Ernest Olkowski posiada konto na Instagramie. Wpisy pojawiają się rzadko, są enigmatyczne, nawiązują do teorii spiskowych lub przedstawiają dzieła sztuki. Nie znalazłem informacji, dlaczego konto Ernesta udostępnia treści według danego klucza - zakładając, że w ogóle jest klucz i jakaś zagadka. Nie można wykluczyć, że konto na Instagramie założył fan projektu, a twórca Ernesta nawet o nim nie wie.

Niektóre próby wyjaśnienia sprawy należy traktować z przymrużeniem oka. Według pewnej teorii z Reddita, gdy zegar zakończy odliczanie, nastąpi koniec świata lub przynajmniej zagłada Ameryki Północnej. Nie zliczę, jak wiele nasze pokolenie przeżyło apokalips, które miały spowodować meteoryty, zaćmienia, układ planet... Najprawdopodobniej, gdy na stronie Ernest Olkowski Was Right wyświetli się zero, to nic się nie wydarzy.

Ernest Olkowski Was Right to pusty projekt?

Świetną pigułką wiedzy na temat Ernest Olkowski Was Right jest film, który wrzucił @globalwojtek na TikToka. Wojtek tłumaczy, że projekt został porzucony dwa lata temu prawdopodobnie dlatego, że twórca zagadki spodziewał się większej uwagi niż dostała. Tajemnicę Ernesta na Reddicie próbuje rozwiązać tylko dwa tysiące osób, co jest niewielką społecznością w porównaniu do grup, które rozwiązywały inne tajemnice internetu jak np. Cicada 3301.

bFQzvEuv

To sobie leżało zapomniane, profil na Instagramie był nieaktywny, aż w końcu w tym roku TikTok to podniósł z powrotem. Ludzie zaczęli nagrywać o tym filmy i się na nowo interesować. Profil na Instagramie powrócił i znów dodaje stories. Niestety przez to, że było to porzucone i teraz się reaktywowało, bo otrzymało uwagę od TikToka, to wiemy, że jest to pusty projekt i nic ciekawego. Szkoda.

- @globalwojtek

Chcemy wierzyć, że Ernest Olkowski Was Right coś znaczy i z niecierpliwością czekamy, co wydarzy się 8 marca 2024 roku. W międzyczasie sprawdźcie, dlaczego pączki z piekarni Pawełek to najsłynniejsze wyroby cukiernicze w całej Polsce.

Źródła:

  • TikTok
  • mahi-p.medium.com/ernest-olkowski-was-right-beb2cfa6af6f
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Memiarze psują sens "Minionki: Wejście Gru"? Kina ZAKAZUJĄ wchodzenia w garniturach