trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Minister Czarnek spotkał się z aktywistami. Skończyło się standardowo

Czarnek spotkał się z Młodzieżowym Forum LGBT+, aby zwyzywać LGBT od ideologii

Źródło zdjęć: © Twitter.com, YouTube, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,20.08.2021 12:15

Minister Czarnek w formie! Najpierw mówi o "ideologii ekologizmu", a teraz powraca do swojej starej śpiewki, czyli "ideologii LGBT". Przez co musieli przejść reprezentanci Młodzieżowego Forum LGBT+?

Pamiętacie ostatnią sytuację z protestem aktywistów LGBT+ pod MEiN? Próbowano wtedy zwrócić uwagę na problemy mniejszości seksualnych: jedyne co rząd PiS potrafi zrobić, to straszyć ludzi "ideologią LGBT". Najaktywniejszy przeciwnik "ideologii LGBT"? Minister Czarnek. I to właśnie z nim dzisiaj rozmawiało Młodzieżowe Forum LGBT+.

I nie zgadniecie - rozmowa okazał się farsą ze strony Ministra Edukacji i Nauki. Zacznijmy od tego, że Czarnek był dostępny jedynie 20 minut przez "obowiązki nałożone na niego przez premiera". Nie pojawił się osobiście, a jedynie połączył się z aktywistami przez platformę Zoom.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ktokolwiek myślał, że Czarnek podejmie kulturalną i sensowną dyskusję?

Haha, Czarnek Go Brrr.

Może najpierw przeczytajcie jego przekaz:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Reasumując:

  • Minister Czarnek pojawił się na 20 minutach wirtualnego połączenia.
  • Zwyzywał "ideologię LGBT", bo według niego zagraża Polsce, rodzinie, jej "wyznawcy" niszczą chrześcijaństwo, wywodzi się z marksizmu.
  • A ogólnie to Czarnek grozi paluszkiem i zakazuje "interesowania się" orientacją seksualną dzieciom i młodzieży w szkole.

Ktoś tutaj odleciał

Wiadomo, minister nie przekazał nic nowego. Jest to typowa retoryka, którą słyszymy od miesięcy. Ale co najmniej śmieszne jest to, że daje on "zakaz interesowania się orientacją seksualną w szkole". Czyli od dzisiaj już nie można mówić wcale o orientacji seksualnej? Lektury opisujące heteroseksualne wątki też będą zakazane? A! Może chodzi o każdą orientację inną niż hetero?

Naturalnie też, retoryka "nie rozumiem = nie istnieje" także została użyta. Wiadomo, lepiej powiedzieć, że czegoś się nie rozumie, aniżeli spróbować się trochę wysilić i poznać. Gdzie my żyjemy?

Osoby LGBT+ to nie ideologia. Tego nie można "wyznawać". Wyznawać można religię, coś, w co można wierzyć. Osobą LGBT+ po prostu się jest. Dlaczego osoba będąca np. osobą aseksualną miałaby niszczyć chrześcijaństwo? Dlaczego osoba biseksualna miałaby "wyznawać ideologię wyrastającą z marksizmu"? 

Jedyny pozytywny aspekt?

Jest perspektywa na kolejne spotkania. Czy będą tak samo "owocne" w ciekawe cytaty? Zobaczymy.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 16
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie