Yu-Gi-Oh! na olimpiadzie?

"Yu-Gi-Oh!" będzie dyscypliną olimpijską? Fani zbierają głosy pod petycją

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.08.2021 17:28

Już ponad 8 tys. osób podpisało petycję, aby uczynić z "Yu-Gi-Oh!" - gry karcianej opartej na serialu anime - dyscyplinę, w którą będzie się rywalizowało na igrzyskach olimpijskich. Myślicie, że Polacy mieliby szansę na medal w takiej konkurencji?

Igrzyska olimpijskie wywołują olbrzymie emocje. Zawodnicy trenują wiele lat, aby w decydującym momencie próby wycisnąć wszystkie możliwości ze swojego organizmu. Jesteśmy przyzwyczajeni do zmagań siatkarzy, piłkarzy, koszykarzy, kolarzy, lekkoatletów… A co gdyby Międzynarodowy Komitet Olimpijski umożliwił rywalizację graczom jednej z najpopularniejszych gier karcianych?

Petycja, aby włączyć "Yu-Gi-Oh!" do panteonu sportów na olimpiadzie, wystartowała na stronie change.org. Jeśli nie wiecie, czym jest "Yu-Gi-Oh!", to mowa o popularnej grze karcianej, która początkowo powstała na bazie mangi, a potem na podstawie anime o tej samej nazwie. W grze występują smoki, stworki, czary. Zawodnicy pojedynkują się, zdobywają doświadczenie i awansują na kolejne poziomy.

Czym "Yu-Gi-Oh!" różni się od innych dyscyplin sportowych?

Petycję zainicjował youtuber Xiran Jay Zhao. Jego zdaniem "jest wielką niesprawiedliwością to, że gra karciana Yu-Gi-Oh! nie jest dyscypliną olimpijską". Dlaczego w ogóle miałaby się nią stać? Mężczyzna argumentuje, że "rozgrywka wymaga zręczności (podczas dobierania kart), sprawności fizycznej (w momentach zagrywania kart) oraz wytrzymałości (gdy docierasz do dziesiątej rundy)".

"Podpisuję, bo wychowałem się na Yu-Gi-Oh!"

Prawdopodobieństwo, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozważy nadanie grze karcianej "Yu-Gi-Oh!" status dyscypliny olimpijskiej jest bliskie zeru. Mimo to fani gry mają nadzieję, że inicjatywa odniesie sukces. "Wreszcie mógłbym zostać mistrzem olimpijskim", pisze jeden z internautów. Kolejny dodaje, że składa podpis pod petycją, ponieważ wychował się na "Yu-Gi-Oh!".

Inicjatywa jest szalona, dlatego ją nagłaśniamy!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0