Doctor Who, David Tennant i Ncuti Gatwa

"Doctor Who" powraca w 2023 roku. Kto będzie nowym Doktorem?

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,24.10.2022 11:10

"Doctor Who", czyli kultowy serial od BBC wraca na ekrany z nowym sezonem. Poznaliśmy też nazwisko aktora, który zagra 14. Doktora! A jakby tego było mało, wiemy także, kto wcieli się w 15.

"Doctor Who" to jeden z tych seriali, który trwa i trwa. Niektórzy się nim fascynują, innych odpycha kampowa i nierzadko specyficzna fabuła. Ale "Doctor Who" to fenomen, który może przeżyć nas wszystkich. Teraz zapowiedziano przygody 14. Doktora. 14. Doktor tak naprawdę jest 10., ale bardziej skomplikowane.

"Doctor Who" 2023: David Tennant powraca

Doktorzy - czyli główni bohaterowie serialu - niemal odradzają się w każdym kolejnym sezonie. Ich rdzeń pozostaje taki sam, ale każdy kolejny to inna osobowość, zachowania czy wygląd.

I dzięki temu każdy z 13 doktorów był charakterystyczny. 10. był David Tennant, którego możecie kojarzyć też z serialu "Jessica Jones". Na jego miejsce wszedł Matt Smith, a ostatnim 13. była… doktorka, grana przez Jodie Whittaker.

Wieczorem 23 października BBC ogłosiło, kto zagra kolejnego Dokrora. Będzie nim David Tennant, czyli aktor, który grał w "Doktor Who" rolę 10. Doktora.

SPOILERS 🚨 The Thirteenth Doctor Regenerates | The Power of the Doctor | Doctor Who

- I know these teeth - słyszymy w trailerze nowego sezonu. Te słowa są odniesieniem do jednych z pierwszych słów Doktora z początków Tennanta w "Doctor Who". Tennant pojawi się w trzech specjalnych odcinkach, które zostaną wyemitowane w listopadzie 2023 roku.

Doctor Who, 14. i 15. Doktor ogłoszeni!
Doctor Who, 14. i 15. Doktor ogłoszeni! (YouTube)

"Doktor Who". Ncuti Gatwa będzie 15. Doktorem?

Aktor znany z "Sex Education" - Ncuti Gatwa - zostanie następnym Doktorem. O tym wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Najpewniej więc 14. będzie Tennant, to Ncuti 15.

Doctor Who, 14. i 15. Doktor ogłoszeni!
Doctor Who, 14. i 15. Doktor ogłoszeni! (YouTube)

Jak możecie zobaczyć na trailerze "Doctor Who" opublikowanym przez BBC, David i Ncuti mają te same krawaty oraz (najpewniej) koszule. Więc już pojawiły się teorie, że przyszli Doktorzy będą wymieniani się miejscami

Doctor Who Returns 2023... | Doctor Who

Jak 14. Doktor, czyli David Tennant, ocenia swojego następcę?

- Jest niesamowicie dobry, genialny. Myślę, że świat ma przed sobą bardzo ekscytującego nowego Doktora - Tennant przekazał dla BBC.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3