film
Nowy film z Jenną Ortegą. W "Albie" towarzyszy jej gwiazda Netflixa
Obcy

Disney może wskrzesić "Obcego". Czy czeka nas serial o ksenomorfach?

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.12.2020 15:27

Ktoś w kosmosie na pewno usłyszy ten krzyk – krzyk ekscytacji, bo dzięki wytwórni Disney rosną szansę na to, że "Obcy" powróci na ekrany jako serial.

Pogłoski o reaktywacji serii "Obcy" zaczęły krążyć w internecie od 2019 roku, kiedy to serwis Deadline poinformował, że historię o ksenomorfach mógłby odświeżyć Noah Hawley (producent seriali “Legion” oraz “Fargo”). Od tamtej pory o potencjalnym spin-offie było cicho – aż do teraz.

Ostatnia produkcja rozgrywająca się w świecie "Obcego" pojawiła się w 2017 roku. "Obcy: Przymierze" w reżyserii Ridley'a Scotta raczej zawiódł oczekiwania fanów kultowej serii o potworach z kosmosu i nie przyniósł oczekiwanego wyniku finansowego.

Alien: Covenant | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX

Czy Noah Hawley zmierzy się z legendą "Obcego"?

Prawa do marki "Obcy" należały do wytwórni 20th Century Fox, którą w 2019 roku przejął Disney. Dzięki temu ruchowi biblioteka Disneya powiększyła się o wiele nowych tytułów. Z tej okazji niektóre kultowe produkcje na pewno czeka odświeżenie.

Pod koniec listopada portal Deadline przepytał Noaha Hawley’a na temat jego twórczych planów na przyszłość – w tym, co myśli o zrobieniu serialu rozgrywającego się w świecie "Obcego".

"Kilka lat temu przeprowadziłem na ten temat rozmowę, ale o niczym nowym w ciągu ostatnich tygodni nie słyszałem. Owszem, studio chce wykorzystać bibliotekę tytułów, jaką zdobyło [po wykupieniu 20th Century Fox - przyp. red.] i nie zdziwiłbym się, gdybym zobaczył coś takiego. Od czasu do czasu rozmawiają ze mną w tej sprawie, ale obecnie nie jestem w nią zaangażowany" – powiedział Hawley w wywiadzie.

Mimo że Hawley nie ma wiedzy na temat losów serii o ksenomorfach, dyskusja o potencjalnej kontynuacji wciąż trwa. Hawley, w innym wywiadzie dla Observera, entuzjastycznie wypowiadał się, że "Obcy" mógłby stać się o wiele bardziej złożoną produkcją, gdyby historia rozwijała się jako serial przez 10 godzin. Spin-off w serialowej formie w dobie serwisów streamingowych mógłby zyskać sporą widownię.

O ile reaktywacja “Obcego” nie jest jeszcze pewna, tak czeka nas wielki powrót innego uniwersum. Pamiętacie Bellę i Edwarda? Mamy o nich hot newsa.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
To koniec Zalukaj.vip. Policja aresztowała właściciela serwisu