PS Plus Spartacus to 700 gier oraz rozczarowanie?

PS Plus Spartacus to 3 warianty cenowe, 700 gier i... jednak wszystko dla nas

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,22.04.2022 20:00

Sony oficjalnie ogłosiło start rozszerzenia PS Plus. Wcześniej Spartacus to teraz trzy warianty cenowe - jak wyszło, także dla Polaków.

Aktualizacja: Sony zmieniło swoje podejście. Polska znalazła się w grupie krajów, które otrzymają strumieniowanie gier z PS3.

Sony wreszcie pokazało tego całego "Spartacusa", który był zapowiadany od kilkunastu miesięcy. Zapowiada się godny konkurent Xbox Game Pass. Tylko… dlaczego to tyle kosztuje? Sami sprawdźcie, co Sony ogłosiło.

Trzy warianty PS Plus to:

  • PlayStation Plus Essential
  • PlayStation Plus Extra
  • PlayStation Plus Premium

PlayStation Plus Essential

PlayStation Plus Essential to nic innego, jak stary, dobry PS Plus. Cena się nie zmieni, tj. 37 złotych za miesiąc.

PlayStation Plus Extra

Extra zawiera to, co Essential oraz katalog nawet 400 najprzyjemniejszych gier na PS4 i PS5 - w tym hity z katalogu PlayStation Studios i od partnerów zewnętrznych. Gry z tego tieru musimy pobrać na dysk konsoli.

Katalog gier ma zależeć od regionu.

Cena: 13.99 euro miesięcznie / 39.99 euro kwartał / 99.99 euro rocznie.

PlayStation Plus Premium

Premium zawiera to, co w powyższych tierach oraz około 340 gier z PS1, PS2, PSP i PS3. Gry z PS3 będą dostępne tylko w streamingu PlayStation Now.

Cena: 16.99 euro miesiąc / 49.99 euro kwartał / 119.99 euro rocznie

Nowe poziomy Ekstra i Premium to znacząca ewolucja PlayStation Plus. Na tych poziomach skupiamy się przede wszystkim na zapewnieniu, że setki gier, które oferujemy, będą zawierały treści najwyższej jakości, które nas wyróżniają. W momencie premiery planujemy włączyć do oferty takie tytuły, jak Death Stranding, God of War, Marvel's Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 i Returnal - pisze Sony w oficjalnej zapowiedzi.

Jak się dowiedzieliśmy w piątek, Sony zdecydowało się na wypuszczenie usługi PS Now także w Polsce!

Dodatkowo, rozszerzamy dostęp do strumieniowej transmisji w chmurze na następujące rynki, w sumie 30 rynków z dostępem do strumieniowej transmisji w chmurze. Na poniższych rynkach od razu dostępna będzie również usługa Premium w ramach PlayStation Plus: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Węgry, Malta, Polska, Republika Cypryjska, Rumunia, Słowacja i Słowenia.

PlayStation Plus Deluxe (zamiast Premium)

Cytując oficjalny komunikat PlayStation:

Na rynkach, na których nie ma strumieniowania w chmurze, usługa PlayStation Plus Deluxe będzie oferowana w niższej cenie niż Premium i obejmuje katalog ulubionych klasycznych gier z oryginalnych generacji PlayStation, PS2 i PSP do pobrania i grania, a także ograniczone czasowo wersje próbne gier. Dostępne są również korzyści z poziomów Essential i Extra. Ceny lokalne będą się różnić w zależności od rynku.

Kiedy wyjdzie nowe PS Plus w Polsce?

Oficjalna data premiery została zaplanowana na 22 czerwca, ale data może ulec zmianie.

Dlaczego gier z PS3 nie możemy ściągnąć i po prostu odpalić?

Usiądźcie dzieci, opowiem wam historię. Sony chciało być takie superzajefajne w nowym milenium, więc wyposażyło PS3 w swój czip. Taki od nich, który działa inaczej od np. czipu Xboksa. Sony nazwało to "Cell" - ta nazwa śni się programistom od lat.

I aby odpalić gry z PS3 potrzebny jest specjalny czip. Inaczej się nie da obejść tego. A że gry były kodowane tylko pod PS3... domyślcie się, jak wyglądałoby portowanie ponad 300 gier.

Stąd jedyną opcją jest streamingowanie gier. Istnieją emulatory PS3, ale działa to nierzadko dość topornie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Czorny,zgłoś
No to krótko mówiąc. Japonię kocham i szanuję. Ale za brak gier z PS3 to se nie zarobicie. Zostaję przy standardowym ps plus bida edyszyn z 2 grami XD
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się