Dawid Podsiadło teledysk "Mori"

Dawid Podsiadło z teledyskiem do "Mori". Fani rozczarowani?

Źródło zdjęć: © Dawid Podsiadło, Instagram, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,07.02.2023 13:15

Dawid Podsiadło wypuścił nowy teledysk. Tym razem jest to opowieść do utworu "Mori". O czym opowiada ten utwór i czemu w wideo Dawid nawiązuje do pandemii i lockdownu? Część fanów artysty może być zawiedziona teledyskiem...

Jeśli myśleliście, że Dawid Podsiadło skończył z promowaniem albumu "Lata Dwudzieste", to się myliliście. We wtorek 7 lutego o godz. 12 artysta wypuścił nowy teledysk do chyba najbardziej wzruszającego singla z krążka, czyli do "Mori".

Fani Dawida mogą jednak nie być do końca zadowoleni. Wszystko przez wersję koncertową utworu. O czym Podsiadło opowiada w teledysku do "Mori" i czemu artysta płakał, gdy pisał tekst?

Dawid Podsiadło i teledysk do "Mori"

"Mori" jest jednym z utworów, wywołujących sporo emocji wśród fanów. Gdy w niedzielę 5 lutego artysta zapowiedział premierę nowego teledysku, w komentarzach pod postem na Facebooku użytkownicy zachwycali się wrażliwością artysty i pisali, że nie mogą się doczekać premiery. Liczyli też, że Podsiadło wypuści teledysk z wersją koncertową piosenki, która według nich jest bardziej poruszająca. Niestety tym razem artysta ich rozczarował.

"Dawid!!! Nagraj wersję tej piosenki koncertową, bo jak widać większości bardziej przypadła do gustu" – pisze jedna z użytkowniczek na Facebooku.

trwa ładowanie posta...

"Jejku Dawid, płacz już po jednej nutce, a co będzie siódmego. Nagrywając Mori zrobiłeś najlepszą rzecz na świecie" - dodaje inna.

"Piękny utwór, przy którym zawsze mam ciary na plecach. Jednak najbardziej przypadła mi wersja koncertowa. Emocje nie do opisania kiedy cała hala śpiewa razem" - zwraca uwagę użytkowniczka.

W samym teledysku możemy zobaczyć całkowicie pustą, dość apokaliptycznie wyglądającą Warszawę. Bohaterem "Mori" jest starszy mężczyzna przemierzający opustoszałe ulice stolicy. Wideo utrzymane jest w dość surowym, przygnębiającym klimacie. Niektórzy na Facebooku żartowali, że właśnie tak wygląda Warszawa w dniu koncertu Dawida na Narodowym.

Dawid Podsiadło - mori (Official Video)

Sam Podsiadło w poście na Facebooku pisze, że początkowo nie planował tworzyć teledysku do "Mori". Dopiero, gdy reżyser Tadeusz Śliwa przyszedł do niego z propozycją oparcia wideo o nagrania z początków pandemii i lockdownu, zdecydował się na ten projekt.

"Tego teledysku miało nie być. Kiedy powstało mori, byłem przekonany że tak intymna piosenka, tak bardzo skupiona na treści nie może być dopełniona obrazem w sposób który nie będzie jej czegoś odbierał. I wtedy Tadek Śliwa przyszedł do nas z pomysłem zrobienia klipu w oparciu o ujęcia sprzed kilku lat, zrealizowane w pierwszych dniach lockdownu. Tak powstała przestrzeń której w moim odczuciu ten utwór potrzebował. Chwile później okazało się że Mistrz Jerzy Skolimowski przyjął nasze zaproszenie i zgodził się zagrać jedyną i główną rolę. Jak będzie wyglądał nasz koniec? Albo jak będzie wyglądało nasze życie w świcie z którego zniknie ktoś kto nadawał mu sens ?" - pisze Dawid o teledysku do "Mori"

trwa ładowanie posta...

Dawida Podsiadło. O czym opowiada teledysk "Mori" ?

Do "Mori" emocjonalnie podchodzą nie tylko fani, ale i Podsiadło. Artysta w rozmowie w podcaście "WojewódzkiKędzierski" przyznał, że to pierwszy utwór, który sprawił, że płakał w trakcie jego pisania. Takie przeżycie było dla niego piękne i oczyszczające.

- Intuicyjnie pracując nad nim, przyszła do mnie taka myśl: jeśli usnę i już się nie obudzę, to są ludzie, których kocham i doceniam. Którym jestem wdzięczny za to, że są w moim życiu. Co mógłbym im powiedzieć, żeby moje zniknięcie nie powstrzymało ich przed życiem dalej i czerpaniem z niego radość? Od tej myśli wyszedłem do pisania "Mori". Chciałem dotrzeć do miejsca, w którym mówię, że mamy tylko jeden czas i nie ma sensu tracić go na smutek - mówił Podsiadło w wywiadzie dla "Onetu".

Wszystkim spragnionym wersji koncertowej "Mori", której nie ma w teledysku, przypominamy o trasie koncertowej Dawida. W tym roku artysta rusza z koncertami w ramach "Przed i Po". Tym razem czeka nas powrót do bardziej akustycznych brzmień.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Onet, WojewódzkiKędzierski

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 102
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 13