lifestyle
Przez nich kobiety boją się chodzić na siłownię. Kim są gym weirdos?
Czy szczepionki używają Bluetooth?

Czy szczepionka używa sygnału Bluetooth? Sprawdziliśmy szurską teorię

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.12.2021 17:27

Chyba jeszcze nikt nie odkrył wszystkich funkcjonalności, które oferuje chip od Billa... Yyy, znaczy się szczepionka. Jedna z popularnych teorii głosi, że szczepionka używa sygnału Bluetooth, aby łączyć się z różnymi urządzeniami. Czy jest to prawda?

Trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie szczepionka. Nie mam na myśli tego, że jako osoba zaszczepiona mogę wyjeżdżać za granicę, chodzić do restauracji i czuć się bezpiecznie w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Raczej myślę o wszystkich innych udogodnieniach, które dostałem w komplecie ze szczepionką np. przyciąganie monet do ramienia lub darmowe telefony do bunkru Billa Gatesa.

Jako fan teorii spiskowych (podkreślam słowo fan, a nie wyznawca) nie mogłem przejść obojętnie obok filmiku, który użytkownik @stopik zamieścił na Twitterze. Internauta odpowiada tym filmikiem na post @Amelia7611, która zastanawia się, "po jakiego czorta ma się szczepić"? @stopik - ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych oraz niepoprawny politycznie krytyk Unii Europejskiej - przybywa z wyjaśnieniami.

Szczepionka używa sygnału Bluetooth?

Bez szczepionki nie generujesz sygnału bluetooth jak w załączonym filmiku, (ponoć huawei i xiaomi nieaktualizowane wyświetlają te cyferki w pobliżu szczepionych) ja sprawdzałem i rzeczywiście - im więcej szczepionych tym więcej adresów bt z cyferkami... - @stopik

trwa ładowanie posta...

Na załączonym filmiku - który, jak zawsze w takich przypadkach, jest niskiej jakości - widzimy, że ktoś aktywuje Bluetooth w telefonie, w rezultacie czego wyświetla mu się lista urządzeń do połączenia. Daje do myślenia, co?

Sprawdziliśmy, czy szczepionka używa sygnału Bluetooth

Szczepionka nie używa sygnału Bluetooth.

Serio, kiedy włączyłem Bluetooth w swoim telefonie, na liście urządzeń do połączenia były tylko moje bezprzewodowe słuchawki. Ja też jestem zawiedziony, bo mieszkam w dużym bloku w centrum Warszawy i spodziewałem się, że będę mógł sterować swoim sąsiadem albo przynajmniej jego dzieckiem, żeby mniej się darło w nocy.

Czy szczepionka używa sygnał Bluetooth?
Czy szczepionka używa sygnał Bluetooth? (Vibez , Materiały własne red. Vibez)

Być może nie każdy preparat posiada możliwość używania Bluetooth? Ja szczepiłem się Johnson & Johnson - być może więcej udogodnień mają preparaty Pfizera lub Moderny? Być może Bluetooth jest aktywowany dopiero w dawce przypominającej?

Być może - i ta opcja do mnie przemawia - autor nagrania jest po prostu dzbanem i ma mózg wyżarty od czytania szurskich teorii spiskowych?

Teraz na poważnie

Po dwóch latach pandemii wciąż jesteśmy w tym samym miejscu. Kilkadziesiąt tysięcy zakażeń i kilkaset zgonów dziennie, powrót do nauczania zdalnego. Dlaczego tak jest? Ponieważ antyszczepionkowcy rozpowszechniają zd*pywzięte teorie spiskowe, które w istocie są dezinformacją. Osoby, które nie potrafią odróżnić prawdy od fake newsa przyjmują te teorie za fakt, dlatego mamy 50% zaszczepionej populacji i dlatego karuleza COVID dalej się kręci.

Co do absurdalnego pomysłu, jakoby szczepionki używały Bluetooth, to polecam przeczytać artykuł ze strony FakeHunter - uruchomionej jako efekt współpracy rządu i PAP po to, aby obalać kłamstwa na temat COVID-19:

Szczepionki przeciwko COVID-19 nie zawierają żadnych elementów zdolnych do łączenia się z elektroniką poprzez Bletooth. [...] To, że na urządzeniach w pobliżu mężczyzny z filmu pojawia się nazwa AstraZeneca_ChAdOx1-S, o niczym nie świadczy. Nazwy, które pojawiają się na urządzeniach Bluetooth i Wi-Fi można łatwo zmienić na większości urządzeń - FakeHuner.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 20
Komentarze (0)
arrow
Szkolne kary za wygląd. A gdyby stworzyć zasady dla całej Polski?