Czosnek w nosie

Czosnek do nosa na katar? "GENIALNA" porada tiktokerów przeraża lekarzy

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.07.2021 14:49

Przypomnijcie mi, czy mamy XXI wiek, czy medycyna pogrążyła się w mrokach średniowiecza? Bo mam wrażenie, że to drugie, kiedy oglądam viralowy klip autorstwa Rozaline Katherine.

TikTok jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiecie, na jaki filmik traficie po wejściu do serwisu. Czasami może to być coś bekowego, czasami pożytecznego, ale większość klipów na platformie wypali znak "WTF" na Waszych twarzach. No i filmikiem z kategorii "CO JA PACZE" jest klip autorstwa Rozaline Katherine, który w momencie pisania tego artykułu wygenerował 4,5 miliona wyświetleń.

Dlaczego jej tiktok stał się viralowy? Kobieta pokazuje, jak sobie radzi z zatkanym nosem. Rozwiązaniem problemu jest czosnek. Tiktokerka wkłada po jednym ząbku do każdej przegrody nosowej, a potem odczekuje 10-15 minut. Następnie wyjmuje czosnek, twierdząc, że patent działa. Twórczyni robi kamerą zbliżenie na wyciekającą z jej nosa wydzielinę.

Mhm, to nie jest content do oglądania przy obiedzie.

trwa ładowanie posta...

Tiktokerzy powtarzają patent na zatkany nos... i cierpią

Trudno uwierzyć, że ktoś zechciał sprawdzić, czy wsadzenie czosnku do nosa rzeczywiście przynosi ulgę w oddychaniu… no ale tacy ludzie się znaleźli. Tiktokerka Dani Audas (@daniaudas) ostrzegła fanów, aby nie nacinali czosnku przed włożeniem do nosa, bo kiedy ona to zrobiła, poczuła nieprzyjemne pieczenie. Z kolei @motherfigure4 wygląda na bardzo cierpiącą osobę po włożeniu czosnku do nosa.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Lekarze mówią: Ludzie, ogarnijcie się

Wkładanie czosnku do nosa jest niebezpieczne dla zdrowia. Dr. Neil Bhattacharyya mówi dla portalu "Shape", że: – Jeśli robisz to często, organizm zacznie reagować na olejki i chemikalia znajdujące się w czosnku, co spowoduje zapalanie skóry w nosie. – Dolegliwość może się objawiać swędzeniem, wysypką, a nawet pęcherzami. Nie jest to coś, co chcecie mieć w swoim nosie.

Lekarze odradzają wkładanie czosnku do nosa również dlatego, że warzywo może utknąć, zablokować przegrodę i przyczynić się do powstania jeszcze większej ilości problemów np. zapalenie zatok.

Lekarze nie są zgodni, że czosnek rzeczywiście przynosi ulgę w oddychaniu, ponieważ nie przeprowadzono na ten temat wystarczająco wielu badań. Odradzają więc eksperymentowania na własną rękę.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 28
  • emoji ogień - liczba głosów: 18
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 34
  • emoji smutek - liczba głosów: 23
  • emoji złość - liczba głosów: 22
  • emoji kupka - liczba głosów: 98
Mnie kiedyś babcia tak poradziła ,wysmarować nos wazliną i po jednym ząbku do dziury w nosie .Nie pamiętam czy podziałało ale jak mam katar to tak robię:)
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Basia,zgłoś
Oczywiście, że czosnek pomaga. To naturalny antybiotyk, ma silne działanie przeciwwirusowe i jest bakteriobójczy. To naturalny lek i choć pociekną łzy, metoda znana jak świat i po milionkroć sprawdzona. Autor komentarzy do tego filmu to matołek i ignorant. Z całym szacunkiem, ale szydzenie z ludzi, jakie uprawia, podpada pod hate speech. W jednym ma rację: XXI wiek to czas wysypu bezczelnych, pustych, PŁATNYCH ignorantów
Odpowiedz
10Zgadzam się1Nie zgadzam się
żenada,zgłoś
Jezu ale głupoty ten artykuł... az szkoda słów ja używam czosnek mona all familia też i nic nigdy nam się nie działo.
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 7