trendy
Tadeusz Rydzyk zaprasza młodzież na sylwestra. Kusi niską ceną
Czosnek w nosie

Czosnek do nosa na katar? "GENIALNA" porada tiktokerów przeraża lekarzy

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.07.2021 12:49

Przypomnijcie mi, czy mamy XXI wiek, czy medycyna pogrążyła się w mrokach średniowiecza? Bo mam wrażenie, że to drugie, kiedy oglądam viralowy klip autorstwa Rozaline Katherine.

TikTok jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiecie, na jaki filmik traficie po wejściu do serwisu. Czasami może to być coś bekowego, czasami pożytecznego, ale większość klipów na platformie wypali znak "WTF" na Waszych twarzach. No i filmikiem z kategorii "CO JA PACZE" jest klip autorstwa Rozaline Katherine, który w momencie pisania tego artykułu wygenerował 4,5 miliona wyświetleń.

Dlaczego jej tiktok stał się viralowy? Kobieta pokazuje, jak sobie radzi z zatkanym nosem. Rozwiązaniem problemu jest czosnek. Tiktokerka wkłada po jednym ząbku do każdej przegrody nosowej, a potem odczekuje 10-15 minut. Następnie wyjmuje czosnek, twierdząc, że patent działa. Twórczyni robi kamerą zbliżenie na wyciekającą z jej nosa wydzielinę.

Mhm, to nie jest content do oglądania przy obiedzie.

trwa ładowanie posta...

Tiktokerzy powtarzają patent na zatkany nos... i cierpią

Trudno uwierzyć, że ktoś zechciał sprawdzić, czy wsadzenie czosnku do nosa rzeczywiście przynosi ulgę w oddychaniu… no ale tacy ludzie się znaleźli. Tiktokerka Dani Audas (@daniaudas) ostrzegła fanów, aby nie nacinali czosnku przed włożeniem do nosa, bo kiedy ona to zrobiła, poczuła nieprzyjemne pieczenie. Z kolei @motherfigure4 wygląda na bardzo cierpiącą osobę po włożeniu czosnku do nosa.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Lekarze mówią: Ludzie, ogarnijcie się

Wkładanie czosnku do nosa jest niebezpieczne dla zdrowia. Dr. Neil Bhattacharyya mówi dla portalu "Shape", że: – Jeśli robisz to często, organizm zacznie reagować na olejki i chemikalia znajdujące się w czosnku, co spowoduje zapalanie skóry w nosie. – Dolegliwość może się objawiać swędzeniem, wysypką, a nawet pęcherzami. Nie jest to coś, co chcecie mieć w swoim nosie.

Lekarze odradzają wkładanie czosnku do nosa również dlatego, że warzywo może utknąć, zablokować przegrodę i przyczynić się do powstania jeszcze większej ilości problemów np. zapalenie zatok.

Lekarze nie są zgodni, że czosnek rzeczywiście przynosi ulgę w oddychaniu, ponieważ nie przeprowadzono na ten temat wystarczająco wielu badań. Odradzają więc eksperymentowania na własną rękę.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Oxford wybrał słowo roku. "Tryb goblina" może dotyczyć ciebie