trendy
TikTok rusza ze sprzedażą świeżej żywności
UJ z RiGCZem

Czarnek ma problem z innymi określeniami niż „kobieta/mężczyzna”, Barbara Nowak pisze bzdury na Twitterze, a UJ ma RiGCZ

Źródło zdjęć: © YouTube.com, kolaż:Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,18.06.2021 12:10

Minister Czarnek postanowił się wypowiedzieć o ostatniej sprawie z Uniwersytetem Jagielońskim i małopolską kuratorką oświaty. Gorzej już być nie może, prawda?

bFYFYTGX

Sprzeczka, a raczej jednostronne i nieuzasadnione wąty, to temat, którym żyje internet od kilku dni. Cała drama opiera się o prostą rzecz. 16 czerwca na Twitterze Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, wrzuciła wpis. Bardzo interesujący wpis:

Szok! Uniwersytet Jagielloński zamienia się w agencję towarzyską! Przygotowuje ofertę wg płci kulturowych. Pierwsza polska wyższa uczelnia, z historią od 1364 r. stosuje segregację studentów po neomarksistowsku

Tak, osoba zajmująca *ważne państwowe stanowisko*, która nie powinna mieć żadnych uprzedzeń, wypuściła coś takiego. Prosta ankieta Uniwersytetu Jagielońskiego — ot, pytanie o płeć. Uczelnia dopuściła się dodania opcji trans oraz niebinarnej. Bo wiadomo, normalne odpowiedzi to „kobieta i mężczyzna”.

UJ z RiGCZ-em odpowiedział stanowczo

bFYFYTGZ

Słowa i czyny kształtują kolejne pokolenia. Osoby wykształcone i mające wpływ na młodych ludzi powinny mieć tego szczególną świadomość. Jako przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego wiemy, że każde słowo, które studenci słyszą w przestrzeni publicznej, może stać się elementem kształtującym ich życie i postawy. Stanowczo sprzeciwiamy się temu, by kolejne pokolenia dorastały w przekonaniu, że nienawiść staje się normą społeczną

- Rektor UJ prof. Jacek Popiel

Oto najlepszy przykład tego, jak powinno się reagować na tak bzdurne oskarżenia. W sumie to nie są oskarżenia, tylko zlepek losowo połączonych przez algorytm słów. Sorki, ale osoba publiczna nigdy nie powinna dopuścić się takich słów. Każdy normalny człowiek po takim zachowaniu powinien schylić głowę i nic już więcej nie pisać.

bFYFYTHb

No i tak się stało. Tylko, że oczywiście ktoś inny musiał zabrać głos. Och, nasz czempion: 

Minister Czarnek odbija piłeczkę w stronę UJ

Według Ministra Edukacji i Nauki, Przemysława Czarnka, DODATKOWA opcja, dzięki której stawiamy krok do przodu, do lepszego świata, to… prowokacja. Zauważcie, że owe wpisy powstały prawie dwie godziny po dodaniu oświadczenia przez UJ.

Moje podsumowanie tego:

Dlaczego? Dlaczego to miałaby być prowokacja? Ponieważ ktoś może się poczuć lepiej, że opcja, która mu/jej odpowiada, istnieje w ankiecie? Artykuł 32. konstytucji (!) mówi wprost „Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny”. Jakim cudem inkluzywność miałaby być prowokacją?

To może podsumujmy:

  • Rektor UJ prof. Jacek Popiel: rozum i godność człowieka level 100.
  • Małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak: zakaz pisania na Twitterze.
  • Minister Edukacji i Nauki, Przemysław Czarnek: dziękujemy za materiał do pisania artykułów.
bFYFYTHh

Żeby taka pierdoła, jak ankieta, stała się tak gorącym tematem? Przecież to nie ma sensu. Dlaczego ktokolwiek z osób na państwowych stanowiskach miałby tracić czas na takie drobnostki? 

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Student UJ,zgłoś
Pani Kurator Nowak ma niestety rację. Uniwersytety i inne szkoły wyższe w imię neutralności światopoglądowej oraz naukowej uczciwości nie powinny propagować żadnej ideologii, także ideologii gender, nie mającej nic wspólnego z nauką
Odpowiedz
1
like
0
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (2)
arrow
YouTube bezsilny? Miał usunąć kanał patostreamera Jaszczura, ale coś nie wyszło...