cyberpunk-2077
Paweł Sasko emocjonalnie o Cyberpunku 2077: “Macie prawo wymagać w pełni funkcjonalnej i dobrze wykonanej gry”
Cyberpunk 2077 media expert

Cyberpunk 2077 minutę po północy w Paczkomatach? Coś poszło bardzo nie tak | Aktualizacja #2

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.12.2020 09:26

Byliście podjarani możliwością odebrania Cyberpunka 2077 minutę po północy w paczkomacie? Specjalnie wybraliście sklep Media Expert? Dla niektórych niestety nocna premiera okazała się… premierą opóźnioną. Aktualizacja: otrzymaliśmy oficjalne stanowisko od Media Expert i inPostu.

bGxnzJYP

Cyberpunk 2077 to jedna z największych premier tego roku. Ba, prawdopodobnie ostatnich kilku lat. Pomimo kilku mniejszych problemów, jest to hitowa gra, a recenzenci rozpływają się nad wszystkimi jej elementami. 

Więc naturalną koleją rzeczy jest to, ludzie rzucili się na gry. Wróć, nawet przed recenzjami się rzucili! I oto krótka historia, jak nawet wykonanie wszystkiego w dobry sposób nie gwarantuje, że cokolwiek się otrzyma

Media Expert hucznie reklamowało się z promocją na Cyberpunka 2077. Obietnica była bardzo kusząca: "Kup grę do 15:00 7 grudnia, a będzie ona czekała na Ciebie minutę po północy 10 grudnia". 

Cyberpunk 2077 media expert
Cyberpunk 2077 media expert

No i… skusiłem się! W zamierzchłych czasach, gdzie nie walczyliśmy z epidemią, nocne premiery gier to było coś. Dlatego fajnie, że w obecnych realiach inPost umożliwia takie odbieranie gier. Wcześniej przy współpracy z Allegro przy grze Ghost of Tsushima wszystko zagrało świetnie. Jednak przy Cyberpunku 2077… nie. Czekałem, czekałem i czekałem, ale swojej gry do Paczkomatu nie otrzymałem.

Cyberpunk 2077 media expert
Cyberpunk 2077 media expert

Fakty:

  • Kupiłem Cyberpunka 2077 7 grudnia o 12:00
  • Gra pojawiła się na trackingu inPostu dopiero 9 grudnia
  • Zamiast być w Paczkomacie przed północą, gra jest… ale w trasie, od godziny 23:15 tego samego dnia
  • Edit! Gra została udostępniona do odbioru o godzinie 9:01, a została odebrana... o 9:08
bGxnzJYR

Czy wybrałbym inny sklep, wiedząc że coś takiego się stanie? Ciężko mi powiedzieć. Nie wiemy, kto stoi dokładnie za tym opóźnieniem: Media Expert czy inPost. 

I nie jestem jedyną osobą, która nie otrzymała swojego egzemplarza gry. W sieci już rozpisują się gracze, którzy tak samo jak ja skusili się na wizję zarywania nocki do nowego tytułu CD Projekt RED, a zostali z… niczym. No, może rozgrywkami z Twitcha/YouTube.

Cyberpunk media expert
Cyberpunk media expert (Facebook)
Cyberpunk media expert
Cyberpunk media expert (Facebook)
Cyberpunk media expert
Cyberpunk media expert (Facebook)

Jeżeli chcenie zobaczyć więcej osób pokrzywdzonych, to zapraszam w sekcję komentarzy:

trwa ładowanie posta...

Poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego Media Expert w celu wyjaśnienia sprawy. Czekamy na odpowiedź.

Aby dopowiedzieć: tak, paczki zostaną umieszczone w paczkomatach prawdopodobnie dzisiaj. Jednak jeżeli promocja wyglądała tak, że mieliśmy otrzymać grę minutę po północy, po spełnieniu określonych warunków, to tak powinno się stać. 

bGxnzJYT

Aktualizacja, oto komentarz do tej sprawy:

Wyjaśniamy z inPost wszystkie zgłoszenia od tych Klientów, którzy mieli problemy z odbiorem Cyberpunk 2077 minutę po północy. W imieniu sieci Media Expert mogę jedynie zapewnić, że wszystkie zamówienia z przedsprzedaży trafiły na czas do - operatora lub inPost - w wyznaczonym terminie, aby mogły być zrealizowane zgodnie z naszym komunikatem reklamowym.

- Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert

Poprosiliśmy także o komentarz rzecznika prasowego inPostu.

Aktualizacja 2:

bGxnzJYZ

Na tę chwilę wiemy, że już niemal 80 proc. przedsprzedażowych egzemplarzy Cyberpunk 2077 jest już u szczęśliwych nabywców. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od InPost wynika, że przed północą nie udało się umieścić w paczkomatach 25 egzemplarzy gry Cyberpunk 2077. Powody takiego stanu rzeczy wyjaśniamy z firmą inPost. Do godziny 8.00, status doręczenia uzyskało łącznie 69 proc. wszystkich zamówień. Aktualizacja z godz. 10.00 wskazała już 78 proc. Oznacza to, że zdecydowana większość zamówień z przedsprzedaży została już skutecznie odebrana z paczkomatów.

- Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Cyberpunk 2077: Sasha Grey w dodatku Phantom Liberty