Cyberpunk 2077 media expert

Cyberpunk 2077 minutę po północy w Paczkomatach? Coś poszło bardzo nie tak | Aktualizacja #2

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,10.12.2020 10:26

Byliście podjarani możliwością odebrania Cyberpunka 2077 minutę po północy w paczkomacie? Specjalnie wybraliście sklep Media Expert? Dla niektórych niestety nocna premiera okazała się… premierą opóźnioną. Aktualizacja: otrzymaliśmy oficjalne stanowisko od Media Expert i inPostu.

Cyberpunk 2077 to jedna z największych premier tego roku. Ba, prawdopodobnie ostatnich kilku lat. Pomimo kilku mniejszych problemów, jest to hitowa gra, a recenzenci rozpływają się nad wszystkimi jej elementami. 

Więc naturalną koleją rzeczy jest to, ludzie rzucili się na gry. Wróć, nawet przed recenzjami się rzucili! I oto krótka historia, jak nawet wykonanie wszystkiego w dobry sposób nie gwarantuje, że cokolwiek się otrzyma

Media Expert hucznie reklamowało się z promocją na Cyberpunka 2077. Obietnica była bardzo kusząca: "Kup grę do 15:00 7 grudnia, a będzie ona czekała na Ciebie minutę po północy 10 grudnia". 

Cyberpunk 2077 media expert
Cyberpunk 2077 media expert

No i… skusiłem się! W zamierzchłych czasach, gdzie nie walczyliśmy z epidemią, nocne premiery gier to było coś. Dlatego fajnie, że w obecnych realiach inPost umożliwia takie odbieranie gier. Wcześniej przy współpracy z Allegro przy grze Ghost of Tsushima wszystko zagrało świetnie. Jednak przy Cyberpunku 2077… nie. Czekałem, czekałem i czekałem, ale swojej gry do Paczkomatu nie otrzymałem.

Cyberpunk 2077 media expert
Cyberpunk 2077 media expert

Fakty:

  • Kupiłem Cyberpunka 2077 7 grudnia o 12:00
  • Gra pojawiła się na trackingu inPostu dopiero 9 grudnia
  • Zamiast być w Paczkomacie przed północą, gra jest… ale w trasie, od godziny 23:15 tego samego dnia
  • Edit! Gra została udostępniona do odbioru o godzinie 9:01, a została odebrana... o 9:08

Czy wybrałbym inny sklep, wiedząc że coś takiego się stanie? Ciężko mi powiedzieć. Nie wiemy, kto stoi dokładnie za tym opóźnieniem: Media Expert czy inPost. 

I nie jestem jedyną osobą, która nie otrzymała swojego egzemplarza gry. W sieci już rozpisują się gracze, którzy tak samo jak ja skusili się na wizję zarywania nocki do nowego tytułu CD Projekt RED, a zostali z… niczym. No, może rozgrywkami z Twitcha/YouTube.

Cyberpunk media expert
Cyberpunk media expert (Facebook)
Cyberpunk media expert
Cyberpunk media expert (Facebook)
Cyberpunk media expert
Cyberpunk media expert (Facebook)

Jeżeli chcenie zobaczyć więcej osób pokrzywdzonych, to zapraszam w sekcję komentarzy:

trwa ładowanie posta...

Poprosiliśmy o komentarz rzecznika prasowego Media Expert w celu wyjaśnienia sprawy. Czekamy na odpowiedź.

Aby dopowiedzieć: tak, paczki zostaną umieszczone w paczkomatach prawdopodobnie dzisiaj. Jednak jeżeli promocja wyglądała tak, że mieliśmy otrzymać grę minutę po północy, po spełnieniu określonych warunków, to tak powinno się stać. 

Aktualizacja, oto komentarz do tej sprawy:

Wyjaśniamy z inPost wszystkie zgłoszenia od tych Klientów, którzy mieli problemy z odbiorem Cyberpunk 2077 minutę po północy. W imieniu sieci Media Expert mogę jedynie zapewnić, że wszystkie zamówienia z przedsprzedaży trafiły na czas do - operatora lub inPost - w wyznaczonym terminie, aby mogły być zrealizowane zgodnie z naszym komunikatem reklamowym.

- Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert

Poprosiliśmy także o komentarz rzecznika prasowego inPostu.

Aktualizacja 2:

Na tę chwilę wiemy, że już niemal 80 proc. przedsprzedażowych egzemplarzy Cyberpunk 2077 jest już u szczęśliwych nabywców. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od InPost wynika, że przed północą nie udało się umieścić w paczkomatach 25 egzemplarzy gry Cyberpunk 2077. Powody takiego stanu rzeczy wyjaśniamy z firmą inPost. Do godziny 8.00, status doręczenia uzyskało łącznie 69 proc. wszystkich zamówień. Aktualizacja z godz. 10.00 wskazała już 78 proc. Oznacza to, że zdecydowana większość zamówień z przedsprzedaży została już skutecznie odebrana z paczkomatów.

- Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1