Cool 18 Challenge

Cool 18 Challenge. Raperzy radzą, jak przetrwać kryzys energetyczny

Źródło zdjęć: © Instagram, Twitter, wininieoficjalnie
Anna RusakAnna Rusak,17.10.2022 16:45

Kryzys energetyczny jest jednym z poważniejszych problemów, z którym Polacy będą się zmagać tej jesieni i zimy. Z pomocą przychodzi raper Wini i jego Cool 18 Challenge. Czy raperzy uratują nas przed blackoutami i kosmicznymi cenami za ogrzewanie?

Pamiętacie jeszcze hot16challenge? To akcja zapoczątkowana w trakcie pandemii, która polegała na układaniu rapowych zwrotek, by zebrać pieniądze dla medyków walczących z pandemią COVID-19. Raper Wini zaproponował nowe wyzwanie.

Twórca chce walczyć z kryzysem energetycznym i w związku z tym zapowiada start akcji Cool 18 Challenge. Na czym miałoby polegać jego wyzwanie?

Cool 18 Challenge. O co chodzi?

Wini to raper, który znany też z wywiadów przeprowadzanych w jadącym samochodzie, które umieszcza na YouTube. Twórca poinformował na socialach, że jakiś czas temu rozmawiał z Jakubem Wiechem, dziennikarzem i naukowcem, i razem postanowili rozpocząć Cool 18 Challenge.

trwa ładowanie posta...

Wyzwanie ma na celu zachęcenie Polaków do przykręcania kaloryferów, czy innych urządzeń grzewczych. Akcja miałaby promować oszczędzanie energii, do którego zachęcane byłyby kolejne, nominowane osoby. Wini wrzucił do sieci zdjęcie dokumentujące tę zmianę temperatur w jego domu i sam nominował Solara.

Solar odpowiada na wyzwanie Cool 18 Challenge

Solar odpowiedział na wyzwanie Winiego. Jak podaje "Noizz", autor Hot 16 Challenge w social mediach na wygaśniętym już Stories wytłumaczył, na czym polega cała akcja, czemu jest tak ważna i sam postanowił nominować m.in. rapera Janusza Walczuka. Solar zaznaczył również, że temperatura 18 stopni jest zdrowa dla organizmu.

"Pewnie obiło wam się o uszy, że nad Polską i Europą wisi widmo ograniczonych dostaw energii podczas zimy. W pierwszej kolejności energia będzie ograniczona różnym zakładom produkcyjnym, co z kolei przełoży się na mniejszą produkcję i mniejszą dostępność różnych towarów. Generalnie duże straty dla gospodarki. I to, co my możemy zrobić, jako indywidualne jednostki, to obniżyć temperaturę w naszych domach, by nie było potrzeby obcinania tej produkcji " – tłumaczył na Stories, cytowany przez "Noizz" Solar.

trwa ładowanie posta...

Czy Cool 18 Challenge się przyjmie?

Jednak nie wszyscy fani Winiego są chętni do wzięcia udziału w akcji. Uważają, że nie odpowiadają za "nieudolność Prawa i Sprawiedliwości", a rachunki obniżą tylko, jeśli zaczną ich przerażać rachunki.

"Czemu mam brać udział w czymś co wynikło z nieudolności prawa i sprawiedliwości?" – komentuje użytkownik pod postem Winiego.

"Jedyny powód dla którego obniżę temp jest obawa przed rachunkami" – dodaje inny fan Winiego

"No no niedługo wielcy tego świata doprowadza do kryzysu żywnościowego a celebryci będą sobie głodówkachallendże robić. Pięknie bydło daje sobą sterować. Jeszcze bydło szczęśliwe i zadowolone. Ci na górze to potrafią w manipulacje" – zaznacza pod postem o Cool 18 Challenge użytkownik.

trwa ładowanie posta...

Oczywiście są osoby, które rozumieją działania Winiego i zachęcają do obniżania temperatury w domach. Niestety, do tej pory nie powstał żaden utwór rapowy, który promowałby Cool 18 Challenge.

Przypomnijmy jeszcze, że oszczędzanie energii w tym roku jest naprawdę jednym z ważniejszych tematów. Na działania, które miałyby sprawić, że będziemy zużywać mniej energii, decyduje się coraz więcej państw w Europie. Choć pewnie rządzący politycy z PiS mogli lepiej przygotować się do tej sytuacji, głównym winowajcą jest jednak sytuacja międzynarodowa i wojna w Ukrainie.

Powinniśmy oszczędzać. Zdaje się, że raperzy rozumieją to bardziej niż np. władze Łodzi (koalicja KO-Lewica), które zdecydowały, że jak gdyby nigdy nic miesiącami trwać będzie impreza pt. Park Miliona Świateł.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0