trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
Ciemna strona YouTube

Ciąg tajemniczych znaków otwiera "mroczną stronę YouTube". Odważysz się wejść?

Źródło zdjęć: © Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.10.2021 15:13

YouTube nie jest tak kolorowym miejscem, jak się na pozór wydaje. Głęboko pod filmami o dramach z Wersow i o shipie Dubiela z Lexy znajduje się świat, którego lepiej nie zwiedzać po zmroku.

W Karcie na Czasie w serwisie YouTube najczęściej pojawiają się treści, które są typowymi odmóżdżaczami do obejrzenia wieczorem po pracy albo po szkole. Głupie wyzwania sąsiadują z dramami, kabaretami i piosenkami raperów, tworząc wideo-papkę, przy której przyjemnie wyłączyć mózg. Niemniej jednak Karta na Czasie to tylko czubek góry lodowej filmów znajdujących się na YouTube.

Wśród tysięcy godzin filmów, które każdego dnia trafiają na YouTube, znajdziemy wiele materiałów o niepokojącym charakterze. Kiedyś polski internet był zafascynowany kanałem KrainaGrzybówTV, którego twórcy emitowali filmową creepypastę o przygodach kilkunastoletniej dziewczynki o imieniu Agatka. W 2021 roku nową tajemnicą YouTube'a stał się... ciąg zagadkowych znaków.

...ø·ø ̈ùšù"ø© ... ø£øoù†ùšø© ù"ù"ø£ø·ù ø§ù" ... ù"ùšø ̈ùšø§

Kiedy wpiszecie ciąg powyższych znaków do wyszukiwarki YouTube, wpadniecie do tzw. króliczej nory, czyli miejsca ukrytego przed społecznością serwisu. Wyświetli Wam się długa lista filmów z bardzo dziwnymi tytułami i niepokojącymi miniaturkami. Treść klipów jest co najmniej przerażająca - wiele materiałów to montaż absurdalnych, strasznych, niezrozumiałych scen.

Wrażliwe osoby i dzieci nie powinny oglądać tych filmów, bo materiały bywają szokujące, niekiedy drastyczne. Królik Buggs oblany krwią, demoniczna wersja świnki Peppy, humanoidalna istota człapiąca w nocy po czymś mieszkaniu, kot i pies złączone ze sobą korpusami, jakiś stwór złapany na linę, klipy z monitoringu rzekomo przedstawiające duchy, twarz Michaela Jacksona wyglądająca jak upiór.

Ciemna strona YouTube
Ciemna strona YouTube (Vibez , YouTube)
Ciemna strona YouTube
Ciemna strona YouTube (Vibez , YouTube)
Ciemna strona YouTube
Ciemna strona YouTube (Vibez , YouTube)

Jeśli ktoś z Was ma odwagę zagłębić się w ten temat, polecam wpisać w wyszukiwarkę na YouTube kropkę. Dosłownie, chodzi o znak "." - zobaczycie wówczas, jak dziwaczne podpowiedzi zasugeruje Wam algorytm. Ostrzegam jednak, że wchodzicie tam na własną odpowiedzialność.

Ciemna strona YouTube
Ciemna strona YouTube (Vibez , YouTube)

Mroczna strona YouTube - o co w tym chodzi?

Nie wiem. Serio, nie mam pojęcia i nigdzie nie znalazłem rzetelnej informacji, dlaczego tak się dzieje, że po wpisaniu akurat tych znaków otwiera się dziwna strona YouTube. Może jest to zorganizowana akcja? Niektórzy tłumaczą, że kiedy film jest opatrzony tytułem zawierającym losowe znaki, algorytm YouTube'a nie jest w stanie zweryfikować treści materiału - film można zgłosić tylko "ręcznie", w związku z czym do serwisu udaje się wrzucić klipy, które naruszają standardy społeczności.

Zgodnie z teorią przedstawioną przez youtubera Mr. Ferrante, którą znalazł na Reddicie, za "filmy z kropkami" odpowiedzialna jest społeczność dark webu - czyli ukrytego internetu, którą można przeglądać jedynie za pomocą specjalnego oprogramowania. Twórcy z dark webu wykorzystują rzekomą lukę w algorytmie YouTube'a, aby udostępniać w publicznym internecie niecenzuralne treści.

NEVER SEARCH THIS ON YOUTUBE...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 21
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 15
Mój znajomy tam wszedł i zobaczył film jak przekrajali piłą dwóch mężczyzn.
Odpowiedz
2
like
0
dislike
💩💩💩,zgłoś
💩💩💩
Odpowiedz
0
like
3
dislike
liseł,zgłoś
ja lubię się bać ale jak tam wszedłem to się ostro zdziwiłem co to wogule ma być przeróbki bajek dla dzieci,treści seksualne,nagrania morderstw,złe animacje, i ogromną ilość przerażających filmów a to tylko przez (.)
Odpowiedz
6
like
1
dislike
Komentarze (3)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?