CD Projekt RED atak hakerski

CD Projekt RED ofiarą hakerów! Zobaczymy OGROMNE wycieki w najbliższym czasie?

Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.02.2021 10:45

Drama z Cyberpunkiem 2077 wreszcie się wyciszyła. Niestety CD Projekt RED znowu jest na świeczniku: firma padła ofiarą hakerów. To nie są dobre wiadomości dla polskiej firmy.

Niestety stało się coś, czego firmy boją się najbardziej: doszło do ataku hakerów na CDPR. Polska firma sama opublikowała oświadczenie. Potwierdza w nim, że ów atak miał miejsce.

Niezidentyfikowany aktor uzyskał nieuprawniony dostęp do naszej sieci wewnętrznej, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT oraz zostawił żądanie okupu, którego treść udostępniamy do wiadomości publicznej.

- CDPR

Wykradzione, według grupy hakerskiej, zostały m.in. wrażliwe dane (!), kod źródłowy Cyberpunka 2077 (!!), oraz nieopublikowana wersja Wiedźmina 3 (!!!). Hakerzy zagrozili, iż sprzedadzą lub opublikują kody źródłowe gier.

Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, wasze kody źródłowe zostaną sprzedane lub ujawnione online, a wasze dokumenty zostaną przesłane do dziennikarzy growych. [...] Macie 48 godzin na skontaktowanie się z nami.

- Hakerzy

A co na to CD Projekt RED? Możliwe, że w najbliższym czasie zobaczymy ogromne wycieki danych:

Nie poddamy się żądaniom ani nie będziemy negocjować z aktorem, mając świadomość, że ostatecznie może to doprowadzić do ujawnienia zainfekowanych danych.

- CDPR

Co to oznacza dla graczy? Nie aż tak dużo. Tak, jeżeli wycieknie kod źródłowy Cyberpunka 2077, to prawdopodobnie będzie coś ogromnego dla branży gier. Fani bez dostępu do kod źródłowego byli w stanie naprawić całkiem nieźle niektóre aspekty gry. A z dostępem do takiego kodu, istnieje szansa, że fani naprawią grę szybciej niż CDPR.

Poniżej możecie przeczytać całe oświadczenie CD Projekt RED oraz pozostawioną przez hakerów:

trwa ładowanie posta...

Najbliższe dni mogą być naprawdę ciekawe dla graczy. Jak myślicie, czy wycieknie kod źródłowy Cyberpunka 2077?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
nick,zgłoś
dobre
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się