Nowy "Wiedźmin" nadciąga. Sapkowski nawet się nie starał, a i tak wyprzedził Martina
Andrzej Sapkowski ujawnił, że skończył pisanie nowej książki z uniwersum "Wiedźmina". Kiedy historia o Białym Wilku trafi na sklepowe półki?
Paczkomaty, pierogi, Blik, "Wiedźmin" - co łączy ze sobą te cztery słowa? To proste. Znakomita większość Polaków zaklasyfikowałaby je pod wspólnym, chronionym parasolem narodowego dobra. W przypadku "Wiedźmina" możemy mówić zarówno o książkach Andrzeja Sapkowskiego, jak i o grze studia CD Projekt Red, która rozsławiła Geralta wśród graczy na całym świecie.
Podobne
- Na fali "Nosferatu. Te XIX-wieczne historie zasługują na nowe ekranizacje
- Jaś Dąbrowski jest bad boyem? Chciałby zagrać w ekranizacji "Hell"
- "Wiedźmineczka" nadchodzi. Nawet dorośli jarają się komiksem dla dzieci
- Nowy film "The Sims". Margot Robbie zajmie się produkcją?
- Nowy Wiedźmin OGŁOSZONY. Ale… to nie "Wiedźmin 4"! O co chodzi?
Certyfikowanego mutanta i zabójcę potworów pokochało wielu fanów, a uniwersum wciąż zyskuje kolejnych miłośników. Serial Netfliksa może i okazał się niewypałem, lecz bańka hype'u dalej się unosi i nic nie wskazuje na to, by miała prysnąć. CD Projekt Red potwierdziło niedawno, że szykuje kolejną grę z uniwersum Wiedźmina, natomiast Andrzej Sapkowski właśnie poinformował, że skończył pisać nową książkę o przygodach Białego Wilka.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wyrzucili go z Top Model. "Zarapowałem im". Ziętkowski o kulisach życia TikTokera
Kolejna część "Wiedźmina". Kiedy trafi do sklepów?
Andrzej Sapkowski w wywiadzie dla francuskiego magazynu "Chimères" oficjalnie ogłosił, że zakończył pracę nad książką. Stworzenie kolejnego tomu "Wiedźmina" finalnie zajęło mu około dwóch lat - Geogre R.R. Martin could never. Nie wiadomo jeszcze, kiedy książka trafi na półki. Optymistycznie można zakładać, że wydarzy się to jeszcze w tym roku i pod koniec 2024 r. fani będą mogli zaczytywać się w nieznanych perypetiach Geralta, licząc, że znajdą się tam wzmianki o Ciri, Jaskrze, Yennefer czy Tris. Sapkowski szczędzi detali, więc tytuł dzieła jest nieznany, podobnie jak choćby zarys fabuły. Bardzo możliwe, że nowa książka nie będzie bezpośrednio nawiązywać do wydarzeń z sagi czy wcześniejszych opowiadań. Z dobrych wiadomości: niewykluczone, że gra CD Projekt Red zainspiruje się fabułą dzieła Sapkowskiego i przemyci kilka smaczków. Możliwa data premiery czyni tę informację prawdopodobną.
Źródło: gry-online.pl
W temacie popkultura
- Jaki jest twój festiwalowy perfect match? Edycja: Polska. Idealny prezent na Święta last minute [VIBEZ IN LINE]
- Fani Lorde czekali na jej koncert ponad dobę. Co jeszcze są w stanie zrobić dla artystki? [VIBEZ IN LINE]
- Wersow, Andziaks czy Makówka? Oceniamy 1. tydzień vlogmasów
- Influcenter przyciągnie tłumy? Nowy stacjonarny sklep Ekipy
Popularne
- Co zapamiętamy z Vibez Creators Awards 2025? Najlepsze momenty gali
- Zasięgi to nie wszystko. Dziś influencerzy budują imperia
- Kolacja z Natsu wystawiona na licytację. Pieniądze pójdą na szczytny cel
- Wersow, Andziaks czy Makówka? Oceniamy 1. tydzień vlogmasów
- Patec atakuje ostatni szczyt z Krony Ziemi. Dlaczego Elbrus jest tak problematyczny?
- Zakpił z Muska i Zuckerberga? "Regular Animals" podzieliły świat sztuki
- Influcenter przyciągnie tłumy? Nowy stacjonarny sklep Ekipy
- Zatrzęsienie influencerów na Vibez Creators Awards. Zdjęcia z gali
- Dlaczego myślę, że BAZA wygra milion złotych? Sory FAZA, dobry start to nie wszystko [OPINIA]





