Nastolatek nie potrafi odczytać godziny na zegarze

Boomerzy KPIĄ z nastolatka, któremu jakiś dziad kazał odczytać godzinę na zegarze

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,03.02.2022 13:17

Rekordy popularności w internecie bije filmik, na którym 17-latek nie potrafi odczytać godziny na zegarze analogowym. Boomerzy uczynili z chłopaka pośmiewisko. Twierdzą, że jest on dowodem na upadek systemu edukacji.

Niektórzy ludzie zanim otrzymają dostęp do internetu, powinni przechodzić egzamin kwalifikacyjny. Do grona tych osób można zaliczyć "troskliwego" faceta, który uczynił z 17-letniego chłopaka obiekt kpin i żartów w mediach społecznościowych. Mężczyzna zmusił nastolatka do odczytania godziny na zegarze analogowym, ale chłopak nie potrafił tego zrobić. Ha, ha, ale śmieszne, prawda?

Na trwającym nieco ponad pół minuty nagraniu przyglądamy się scenie, która rozgrywa się w jakimś biurze. Przed zawieszonym na ścianie zegarem analogowym stoi 17-latek w bluzie z kapturem. - Która jest godzina? - pyta autor nagrania zmieszanego chłopaka. - Ile masz lat? Za ile masz osiemnastkę?

Chłopak odpowiada, że osiągnie pełnoletność za cztery miesiące. Tymczasem dziad, który stoi za kamerą, zadaje kolejne pytania. - No to która jest godzina? Nie wiesz? A ile masz lat? I nie znasz się na zegarku?

Chłopak odpowiada, że zna się na zegarku, ale na "normalnym z telefonu". Wówczas nagrywający tę scenę boomer mówi: - Aha. Dobra. Jesteś wolny.

trwa ładowanie posta...

Nastolatek nie potrafił odczytać godziny na zegarku - boomerzy nie mieli dla niego litości

Klip z chłopakiem próbującym odczytać godzinę na zegarze stał się viralem. Na Twitterze ludzie uczynili z nastolatka obiekt kpin i żartów.

Boomerzy wyśmiewają nastolatka
Boomerzy wyśmiewają nastolatka (Twitter.com)
Boomerzy wyśmiewają nastolatka
Boomerzy wyśmiewają nastolatka (Twitter.com)
Boomerzy wyśmiewają nastolatka
Boomerzy wyśmiewają nastolatka (Twitter.com)
Boomerzy wyśmiewają nastolatka
Boomerzy wyśmiewają nastolatka (Twitter.com)
trwa ładowanie posta...

Jaki jest sens tak upokarzać człowieka?

Gdyby boomerzy zdawali sobie pojęcie z tego, jak działa internet, wiedzieliby, że wizerunek upokorzonego nastolatka pozostanie w sieci już na zawsze. Klip trafił pod postacią wielu reuploadów nie tylko na Twittera, ale i na TikToka. Chłopak widoczny na nagraniu będzie miał przewalone życie w szkole, w pracy, w mieście, w gronie znajomych i rodziny. Ktokolwiek, kto jest autorem nagrania, wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni.

To, że chłopak nie potrafi odczytać godziny na zegarze analogowym, nie jest nienormalne i nie świadczy ani o upadku systemu edukacji, ani o uwstecznieniu dzisiejszej młodzieży. Totalnie rozumiem chłopaka, że dla niego "normalnym" zegarem jest ten, który wyświetla się na ekranie jego smartfona. To się nazywa umiejętnością korzystania z nowoczesnych technologii.

Niedługo boomerzy będą narzekać, że młodzi nie potrafią korzystać z faksu, obsługiwać telefonu stacjonarnego albo wykonywać obliczenia na liczydle. Tymczasem wystarczyłoby wykazać odrobinę szacunku do drugiego człowieka.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 20
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 46
  • emoji smutek - liczba głosów: 13
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 24
Miriam,zgłoś
Tragedia w dwóch wymiarach: twarz powinna być zasłonięta, a młody powinien znać się na zegarku. Koniec
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Nieznany,zgłoś
Autor tekstu troszeczkę odkleił się chyba od rzeczywistości, to jest umiejętność korzystania z technologii człowieku nie kompromituj siebie takimi wypocinami, owszem racja że będzie miał przewalone ten dzieciak ale błagam takie rzeczy teraz nawet dzieci w wieku przedszkolnym potrafią
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się
KasiaPerla,zgłoś
Trzeba trochę ruszyć głową. Może pośmiejemy się ze starszego pokolenia, które nie ma zielonego pojęcia, o czym opowiadają im młodzi ludzie np. o smartphonach, komputerach, zarabianiu w internecie bez ruszania się z domu przed zakończeniem edukacji, która nigdy do niczego im się nie przyda? Może ten chłopak to geniusz i przyszły milioner, któremu odczytywanie godziny że starego zegara nie jest i nigdy nie będzie potrzebne?
Odpowiedz
2Zgadzam się8Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 27