"Barwy Szczęścia", odc. 2699: TVP pokaże pocałunek dwóch kobiet

"Barwy Szczęścia" - odc. 2699.TVP pokaże pocałunek dwóch kobiet

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TVP, Wikipedia
Oliwier NytkoOliwier Nytko,17.11.2022 12:40

"Barwy Szczęścia", czyli serial TVP, pokaże coś, czego nie spodziewaliśmy się po telewizji publicznej w ostatnich latach. W czwartek - 17 listopada - będzie można zobaczyć pocałunek dwóch kobiet. Szok i niedowierzanie.

TVP nie jest raczej stacją, która normalizowałaby obecność par jednopłciowych. Jak podaje Grupa Stonewall, z jej analizy wynika, że w ostatnim czasie mówić można było raczej o  "kampanii nienawiści", która miała być tam wymierzona w osoby nieheteronormatywne.

We wrześniu doszło do zmiany na stanowisku prezesa TVP. Z tej funkcji po sześciu latach odszedł Jacek Kurski, a na jego miejsce mianowany został Mateusz Matyszkowicz. Być może to przypadek, ale właśnie niedługo po tej zmianie w serialu telewizji TVP ma pojawić się wątek relacji romantycznej dwóch kobiet.

"Barwy Szczęścia", odc. 2699: pocałunek dwóch kobiet w TVP

Grupa Stonewall przekazała, że w najbliższym - wypadającym 17 listopada - odcinku serialu "Barwy Szczęścia" dojdzie do sceny, której nie spodziewalibyśmy się na jakimkolwiek kanale TVP.

Telenowela "Barwy Szczęścia" w odcinku 2699. ma pokazać "namiętny pocałunek dwóch kobiet".

"W dzisiejszym odcinku kilkoro młodych bohaterów "Barw Szczęścia" będzie bawiło się w nocnym klubie. W pewnym momencie jedna z postaci, Agata, zacznie całować się z koleżanką z pracy. Czy będzie to jednorazowy wyskok, czy początek nowego wątku związanego z odkrywaniem własnej seksualności?" - podaje Grupa Stonewall w swoich social mediach.

Reasumując: "Barwy Szczęścia" pokażą jeden z pierwszych (pierwszy?) pocałunków osób tej całej płci na jednym z głównych kanałów TVP, co odkąd w Polsce rządzi PiS w telewizji publicznej najprawdopodobniej nigdy nie miało miejsca. Co prawda, w "Klanie", innym popularnym serialu TVP, były wątki osób nieheteronormatywnych już lata temu. Ale wątki, a pokazywanie pocałunku, to jednak co innego.

trwa ładowanie posta...

W Polsce rośnie poparcie dla związków partnerskich

Być może wraz ze zbliżającymi się wyborami obecna władza stara się nieco poluzować konserwatywny przekaz mediów publicznych. Według sondażu wykonanego dla OKO.Press w czerwcu tego roku , w Polsce poparcie dla związków partnerskich czy równości małżeńskiej rośnie znacząco. 64 proc. Polaków opowiada się za legalizacją związków partnerskich dla osób tej samej płci.

Zaskakujące jest to, że - jak wynika z sondażu - poparcie rośnie także w grupach, które - jak mogło nam się wydawać - dalekie są od takich opinii. Mowa o osobach w wieku powyżej 50 lat, ale także tych mieszkających na wsiach i w małych miastach czy nawet pośród sympatyków Konfederacji. Bo wśród wyborców tej partii, aż 54 proc. popiera co najmniej związki partnerskie.

Pocałunek dwóch kobiet w serialu "Barwy Szczęścia". Reakcje internautów

Pod postem Grupy Stonewall pojawiło się mnóstwo komentarzy, że Polska potrzebuje jeszcze sporo pracy, skoro taka prosta scena wywołuje tyle szumu.

Oto niektóre z nich:

"W jakim my kraju żyjemy że to jest w ogóle odnotowywane XDDD" - dziwi się internauta.

"Tak smutno, że to w Polsce taka sensacja. Pracuję w Niemczech i tu, w co drugiej reklamie hoteli, randek itp. są jednopłciowe pary 😥 Lata jeszcze pracy przed nami" - zauważa inny.

"Szkoda, że żyjemy w takim kraju, że jest to temat, o którym trzeba pisać" - dodaje inny użytkownik Facebooka.

Warto tu dodać, że stosunkowo niedawno, bo 9 listopada, serial TVN pt. "Na Wspólnej" pokazało namiętny pocałunek dwóch bohaterek.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 5