Świnka Peppa zakazana w Australii

Australia zakazała odcinka "Świnki Peppy". Bajka szerzyła propajęczą propagandę

Źródło zdjęć: © YouTube, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.01.2022 15:21

Ludzkość jest w stanie odwiecznej wojny z pająkami. Tymczasem twórcy "Świnki Peppy" intencjonalnie przeszli na stronę wroga, pokazując w jednym z odcinków tej kultowej bajki dla dzieci, że przyjaźń z pająkami jest możliwa. Rząd Australii zakazał emisji kłamliwego odcinka.

Skandal. Szok. Niedowierzanie. Wszystkie te słowa cisną na usta w związku z tym, co wydarzyło się w "Śwince Peppie". Nikt się nie spodziewał, że ludzkość zostanie zdradzona na rzecz pająków właśnie przez tą legendarną bajkę dla dzieci. Rząd Australii musiał interweniować w sprawie jednego z odcinków produkcji. Politycy uznali, że odcinek przedstawia kłamliwą narrację o świecie i trzeba zakazać jego emisji.

Chodzi o 47. odcinek pierwszego sezonu "Świnki Peppy", który nosi z pozoru niewinny tytuł "Pan Kościste Nóżki". Tematem odcinka jest arachnofobia, czyli strach przed pająkami, którego doświadcza Świnka Peppa. Z czasem jednak bohaterka zaprzyjaźnia się z nim i nadaje mu imię Pan Kościste Nóżki. Do potwora przekonuje się cała rodzina świnek, która na końcu odcinka pije z pająkiem herbatę.

Dzieci nie mogą przejść na stronę pająków

Bulwersujący odcinek "Świnki Peppy" sugeruje, że pająki to stworzenia niewielkich rozmiarów, których nie powinniśmy się bać, bo nie stwarzają zagrożenia. Jest to szerzenie propajęczej propagandy, którą należy zwalczać za pomocą narracji osób cierpiących na arachnofobię. Tutaj najlepszym przykładem będzie monstrualna Szeloba z "Władcy Pierścieni":

LOTR The Return of the King - The Choices of Master Samwise Part 1 (Shelob's Lair Part 4)

Australia na pierwszej linii frontu wojny z pająkami

Rząd Australii słusznie uznał, że "Pan Kościste Nóżki" nie nadaje się do emisji. W Australii żyje bowiem wiele niebezpiecznych gatunków pająków, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Jednym z nich jest silnie jadowity Huntsman Australian Spider, którego rozpiętość nóg może wynieść do 30 cm. Błagam, nie powtarzajcie mojego błędu i nie google'ujcie tej bestii.

Nadawcy telewizyjni wykonali zalecenie władz i zaprzestali emisji kontrowersyjnego odcinka. "Pana Kościste Nóżki" wciąż jednak można oglądać za pośrednictwem YouTube'a i na platformach streamingowych.

Świnka Peppa - Pan kościste nóżki HD PL

Źródło: wirtualnemedia.pl

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0