Aplikacje do szkoły lub na studia, które uratują Ci cztery litery!

Aplikacje, które uratują Ci cztery litery podczas nauki

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,31.08.2021 12:00

Za chwilę wszyscy uczniowie wrócą do szkół. To dobry moment na poznanie kilku aplikacji, które bardzo ułatwiają życie.

Wszystkie wymienione niżej aplikacje są darmowe. Jeżeli jest inaczej albo trzeba zapłacić za jakąś dodatkową funkcjonalność, to ten fakt został wyszczególniony.

Niemal wszystkie apki są dostępne zarówno na telefony z Androidem, jak i iOS-em.

Photomath

Złota aplikacja dla każdego, kto musi się zmagać z matematyką. Ta apka nie tylko rozwiązuje zadania, ale także potrafi przeprowadzić przez każdy krok tego procesu - a to jest bardzo pomocne w zrozumieniu niektórych matematycznych zawiłości. W dodatku Photomath radzi sobie nawet z bardzo skomplikowanymi działaniami.

Mega apka, na pewno warto ją mieć na telefonie.

Photomath jest dostępne na systemach z Androidem (klik!) oraz iOS-em (klik!).

NicePlan

Oto coś, co ułatwi każdemu gospodarowanie czasem. Nawet jeżeli nie macie w danym dniu zajęć, to to też może wspomóc wasz dzień. Cały sens NicePlan to posiadanie całego planu lekcji czy też zadań w jednym miejscu.

Interfejs jest bardzo przejrzysty, a najbliższe lekcje czy zajęcia mogą wyświetlać się w widżetach. No i wszystko to jest dostępne kompletnie za darmo.

NicePlan
NicePlan (NicePlan , App Store)

NicePlan jest dostępny na system iOS (klik!).

Microsoft Lens

Jeżeli nie jesteście fanami wbudowanego w iOS-a skanera zdjęć w Notatkach, to zawsze możecie spróbować apki od Microsoftu!

Office Lens to świetny i darmowy(!) skaner. Od teraz koniec z używaniem skanera w drukarce.

Szczególnie przydaje się to do archiwizacji notatek, łatwiejszego dostępu do informacji z książek lub nawet do szybkiego edytowania PDF-ów na komputerze czy tablecie.

Scan documents with your phone using Microsoft Lens

Microsoft Office Lens jest dostępne na systemach z Androidem (klik!) oraz iOS-em (klik!).

Lekturowo

Cholercia, zapomniałeś/łaś przeczytać zadanej lektury? A może chcesz przypomnieć sobie najważniejsze informacje z Balladyny?

Streszczenia mogą być bardzo przydatne. Naturalnie, nie zastąpią "normalnego" przeczytania czy przesłuchania książki, jednak przy ilości wiedzy, która jest wymagana od uczniów, każdy ma prawo czegoś zapomnieć. Dlatego dobre streszczenie w kieszeni to obowiązkowa apka każdego ucznia.

aplikacja do szkoły
aplikacja do szkoły (Lekturowo , Sklep Play)

Lekturowo jest dostępne na systemach z Androidem (klik!) oraz iOS-em (klik!) - uwaga, na systemie Apple apka jest płatna.

TED

Nudzi Ci się w podróży do/ze szkoły? Może posłuchasz, co mają do powiedzenia ciekawi ludzie? Aplikacja TED służy pomocą! W tej apce znajdziesz kompletnie darmowe wystąpienia, opowieści czy prezentacje z najróżniejszych dziedzin życia czy nauki.

How to speak so that people want to listen | Julian Treasure

Aplikacja TED jest dostępna na systemach z Androidem (klik!) oraz iOS-em (klik!).

Mindmeister 

Jak najłatwiej zacząć pracę nad czymś? Ano, stworzyć najpierw mapę myśli. Z apką Mindmeister wszystko można załatwić łatwo, szybko i przejrzyście, a to jest najważniejsze. Czy to prosty, jednoosobowy projekt, czy coś większego na kilkanaście osób — nie ma żadnego problemu.

Aplikacja Mindmeister jest dostępna na systemach z Androidem (klik!) oraz iOS-em (klik!).

MyHomework 

MyHomework to taki NicePlan, ale dla zadań domowych. Jeżeli jesteś zapominalski/zapominalska i często robisz zadanie domowe na ostatnią chwilę, to ta aplikacja jest dla Ciebie. Sam program opiera się na bardzo prostym pomyśle, ale dzięki temu się sprawdza.

aplikacja szkoła
aplikacja szkoła (Materiały prasowe)

Aplikacja MyHomework jest dostępna na systemach z Androidem (klik!) oraz iOS-em (klik!).

Forest

Nie możesz się skupić? Ciągle musisz patrzyć się na telefon? Nie wytrzymujesz pięciu minut bez sprawdzania social mediów? Oto perfekcyjna apka!

Ot, prosta zasada działania. Zamiast zakazywać, daje zachętę. Możemy odpalić apkę i patrzeć, jak nasze wirtualne drzewo rośnie. Jeżeli wyjdziemy z apki, to nasze drzewo uschnie. Potem z drzew tworzymy tytułowy las i możemy nim się chwalić na dzielni, czy coś. Taki tam szantaż emocjonalny - ale działa!

Aplikacja jest darmowa jako rozszerzenie do przeglądarki Chromeapka na Androida. Wersja na iOS kosztuje około 8 złotych.

Do prac grupowych: KanbanFlow/Trello

Pracujecie często w grupach? Najlepszym rozwiązaniem, aby poukładać wszystkie sprawy związane z tworzeniem i sprawdzeniem pracy, jest prosta organizacyjna apka. Proponuję Wam dwie: KanbanFlow oraz Trello. To drugie jest często wykorzystywane w firmach i korporacjach, ale nie jest bardziej skomplikowane od prostego KanbanFlow.

Chociaż wybaczcie: Trello występuje jako aplikacja, a Kanban jest "jedynie" stroną internetową. Warto obadać oba rozwiązania do pracy grupowej! Kilka minut tworzenia i od razu będzie łatwiej rozdzielić pracę!

Kanban Flow: strona internetowa.

Trello: iOS i Android.

Do pisania wypracowań po angielsku: Grammarly

Closing the Distance | Grammarly

To NA PEWNO się przyda. Nikt z nas nie jest idealny, szczególnie podczas pisania w języku obcym. Obecnie większość wypracowań piszemy na komputerze z wykorzystaniem Worda czy Google Docs. Tylko tam nikt nie wypomni nam podstawowych błędów, na które sami nie zwrócimy uwagi.

Dlatego sprawdzenie warto oddać w ręce… programu. Grammarly to darmowa strona/aplikacja, która pomoże wam lepiej pisać po angielsku. Wtyczka do m.in. Google Chrome wytknie i poprawi błędy stylistyczne, poprawi przekaz czy zaproponuje zmianę na tryb bierny. A! Na systemy iOS i Android jest dostępna apka "Grammarly Keyboard". W gruncie rzeczy jest to Gramarly na telefon. To warto obadać!

Darmowa klawiatura Grammarly: iOS i Android.

Wzorowo: Wzory, fiszki & układ okresowy

Aplikacja Wzorowo
Aplikacja Wzorowo (Sklep Android)

Jeżeli zapominacie często wzorów lub potrzebujecie mieć pod ręką układ okresowy, to dlaczego by nie pobrać apki do tego?

Wzorowo to darmowa aplikacja na Androida, która zdecydowanie powinna być zainstalowana w każdym telefonie ucznia. Dostępnych jest ponad 250 wzorów z matematyki, fizyki, geografii czy informatyki. 

Jeżeli macie telefon z systemem Googla, to koniecznie pobierzcie tę apkę!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1