"Park Jurajski" w rzeczywistości? Szef startupu Elona Muska z szalonym pomysłem
Nie milkną echa po kontrowersyjnym tweecie autorstwa Maxa Hodaka. Współzałożyciel Neuralink Corporation i współpracownik Elona Muska stwierdził, że technologia umożliwiająca wskrzeszenie dinozaurów… już istnieje.
Kiedy czytam, że ktoś na poważnie rozważa wskrzeszenie dinozaurów, ja zamieniam się w chłopca, który z wypiekami na twarzy i przykryty kocem ogląda z rodzicami "Park Jurajski" w telewizji. Przed oczami mam scenę, jak bohaterowie produkcji Stevena Spielberga wjeżdżają do ogrodu prehistorycznych gadów i – niezależnie od mojego wieku – wciąż marzę, aby zamienić się miejscem z filmowymi postaciami.
- Tłum wygwizdał Elona Muska na występie Dave'a Chapelle'a
- Twitter zbanował studenta, który śledził samolot Elona Muska
- Nastolatek, który śledził samolot Elona Muska, stalkuje odrzutowce rosyjskich oligarchów
- Instagramie, robisz to dobrze! Zmiany w serwisie z myślą o młodych osobach
- Chcesz być influencerem? Oblicz kalkulatorem, kiedy nim zostaniesz
Dlatego tak bardzo podjarałem się, kiedy dowiedziałem się o wpisie na Twitterze, który popełnił Max Hodak. Jest on prezesem i współzałożycielem firmy Neuralink Corporation – mowa o startupie ufundowanym przez Elona Muska, skupiającym się na stworzeniu interfejsu pomiędzy ludzkim mózgiem a maszyną. Tym razem Hodak wypowiedział się w temacie prehistorycznym gadów.
Szef Neuralink o możliwości wskrzeszenia dinozaurów
Max Hodak napisał na Twitterze, że obecnie istniejąca technologia pozwala na stworzenie "Parku Jurajskiego". Prezes Neuralink Corporation zaznaczył, że powołane do życia gady nie byłyby genetycznie zbliżone do swoich prehistorycznych przodków sprzed milionów lat, niemniej jednak 15 lat hodowli i inżynierii przyniosłoby efekt w postaci niesamowicie egzotycznych gatunków.
Czy wskrzeszenie dinozaurów ma sens?
Niektóre z zagranicznych portali napisały do Neuralink z prośbą o komentarz w sprawie tweeta Maxa Hodaka, ale nie doczekały się odpowiedzi. Sam szef technologicznego startupu w swoich późniejszych wpisach rozwinął pierwszą myśl, pisząc, że chociaż wskrzeszanie wymarłych gatunków jest ważną sprawą, to czy nie powinniśmy rozważyć tworzenia nowych? Dzięki temu planeta zyskałaby na bioróżnorodności.
Oceniałbym, że tweety Maxa Hodaka należy uznać za rodzaj eksperymentu myślowego, niż projektu z szansą na realizację. W tej kwestii pojawia się nie tylko moralny dylemat dotyczący klonowania i wykorzystywania zachowanego materiału genetycznego, ale i mierzymy się z pytaniem, czy prehistoryczne gatunki miałyby szansę przeżyć we współczesnym ekosystemie? Czy nie wyrządziłby w nim poważnych szkód?
Jurassic World: Fallen Kingdom - Official Trailer [HD]
Kiedy fantazje o "Parku Jurajskim" się urzeczywistnią? Na pewno nie wcześniej niż drop futurystycznych masek na twarz od Will.i.am.
- Papież w białej kurtce hitem sieci. Kpina z głowy Kościoła?
- Kiedy 5. sezon "Stranger Things"? Scenarzyści zdradzają fabułę
- Wujek Łuki przeprasza fanów. Zwlekał z tym dwa tygodnie
- Trasa koncertowa Genzie. Kogo stać na takie bilety?
- Bella Ramsey się wygadała. Można odliczać czas do powrotu "The Last of Us"
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut! 2"? Friz tego nie przewidział
- Czarnek ułoży ci plan lekcji. "Nawet 5 godz. mniej tygodniowo"
- Czym jest Willow Project? Walką z czasem o ocalenie Alaski
- Finał "Twoje 5 Minut! 2". Zwycięzcy na kasę z wygranej będą musieli zapracować