trendy
"Young Ekosia" zasuwa po Radomiu. Hołd dla znanej raperki
Wielka Stopa

Amerykanie chcą sezonu polowań na Wielką Stopę

Źródło zdjęć: © Pixabay
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.01.2021 10:49

Czy wzięlibyście udział w polowaniu na mitycznego stwora, za którego złapanie otrzymalibyście wysoką nagrodę pieniężną? Odpowiedź jest chyba oczywista...

Justin Humphrey zasiada na co dzień w Izbie Reprezentantów stanu Oklahoma. Na początku stycznia polityk zaproponował parlamentowi stanu Oklahoma ustawę, której treść jest jedną z najdziwniejszych w historii prawodawstwa w ogóle. Humphrey chce ustanowienia sezonu polowań na Wielką Stopę – mityczne stworzenie o wyglądzie przerośniętego goryla, które podobno żyje w Górach Skalistych.

Humphrey uważa, że myśliwi byliby chętni zapłacić za licencję na polowanie na legendarną bestię. – Ustanowienie takiego sezonu polowań i wydawanie licencji osobom, które chcą polować na Wielką Stopę, przyciągnie więcej ludzi do naszej, i tak już pięknej, części stanu Oklahoma – argumentował swój pomysł mężczyzna, dodając: – Wiele ludzi nie wierzy w Wielką Stopę, ale wielu tak.

Złap Wielką Stopę, wygraj 100k PLN

Jest jedno ALE. Licencja zezwalałaby tylko na schwytanie i uwolnienie Wielkiej Stopy, ale nie na jej zabicie. Cóż, takie traktowanie mitycznych stworów jak najbardziej popieramy. Polityk ma nadzieję, że jego pomysł otrzyma 25 tys. dolarów dofinansowania, które stanie się nagrodą dla pierwszej osoby, która złapie mityczne stworzenie.

Niestety, rzecznik Departamentu Ochrony Przyrody stanu Oklahoma, Micah Holmes, nie podziela entuzjazmu pomysłodawcy ustawy. Oświadczył, że Departament podejmuje działania jedynie w oparciu o badania naukowe, a nie ma żadnych dowodów na istnienie Wielkiej Stopy.

Best of Bigfootage | Finding Bigfoot

W temacie dziwnego prawa, które nie powinno wejść w życie, sprawdźcie, co oznacza, że Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji w Polsce.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Dyrektorka szkoły zwolniona. Wszystko przez nagiego "Dawida"