popkultura
Dziki Trener wydarł się na temat Janusza Filipiaka i mrugnął okiem do wyznawców teorii spiskowych
Aleksander Jabłonowski wyzywa SB Maffija za nagranie "Lawendy": "lubiłem ten utwór", "udawanie murzyństwa"

Aleksander Jabłonowski analizuje "Lawendę" od SB Maffija i kpi z Bedoesa: "naśladowanie murzyństwa"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,20.05.2022 09:01

Aleksander "Jaszczur" Jabłonowski, czyli Wojciech Olszański po wyjściu na wolność skrytykował utwór SBM. Patostreamer miał słuchać go w areszcie, ale okazało się, że źle zrozumiał tekst. Teraz w ostrych słowach domaga się zmiany jednego słowa oraz "narodowej resocjalizacji" raperów.

bFPtUiRL

Traktujcie postać Olszańskiego z przymrużeniem oka. Jest to patostreamer, osoba kontrowersyjna - i ogólnie ktoś, kto pojawia się ostatnio często w areszcie. Tym razem po odbyciu 50-dniowej odsiadki zdobył się na przemyślenia nt. "Lawendy". Standardowo, jest wulgarnie.

Olszański "lubił Lawendę"

W swoim nowym filmie opowiada o tym, że bardzo polubił "Lawendę" od SB Maffija. Mówi, że w więzieniu słyszał ją nawet "cztery razy dziennie". Chwalił grupę, według niego, kawałek był świetny.

Jest taki przebój, co go bardzo lubiłem, bo czasami go słyszałem nawet 4 razy dziennie - bardzo go lubiłem. Ale okazuje się, że go błędnie lubiłem, jak się zorientowałem, o co chodzi - mówił.

SB Maffija - Lawenda

Problem jest w tym, że Olszański źle zrozumiał tekst. Tłumaczy się tym, że pierwszy raz odsłuchał piosenkę na głośnikach kiepskiej jakości - i przez to myślał, że chodziło im o "granie".

bFPtUiRN

Myślałem, że chłopcy śpiewają, ‘bo my chcemy żyć, bo my chcemy grać i żadna kur*a nie zabroni nam’. I potem są piękne teksty, bardzo piękne teksty, bardzo piękne teksty. I tak przez 50 dni myślałem, że chłopcy tak śpiewają - tłumaczył.

Jednak nie spodobało się mu jedno słowo

Jak już pewnie się domyślacie, w oryginale nie chodzi o "granie", a "kradzież". I jak usłyszał piosenkę z lepszego źródła, to zdenerwował się na prawdziwe słowa:

I usłyszałem prawdziwe słowa, że chłopcy nie chcą grać. Chłopcy chcą KUR*A KRAŚĆ. I usiadłem i zwątpiłem, bo uzmysłowiłem sobie, do jakiej ch*jni i zgnilizny nasza młodzież jest prowadzona - opowiadał Jabłonowski.

bFPtUiRP

Problemem jest też teledysk, który też jest zły.

Olszański wskazuje na gesty muzyków oraz posturę Bedoesa:

Kilku chłopczyków, jeden potwornie zapuszczony - to swoje zapuszczenie musi ludzkości objawić ten tłusty ohydny bandzior. To naśladowanie murzyństwa w gestach, kur*a nieudolne [...] Kto jest k*rwą? Mama i tata? Babcia, dziadek? Naprawdę pochodzicie z rodzin złodziei? Naprawdę chcecie kraść? To jest sens waszego życia? [...] Znaczy, jeżeli waszym celem jest okradanie innych i robicie z tego deal życia - to kim wy jesteście? - wykrzykiwał na vlogu.

Dalej jeszcze mówił, że raperów należy "narodowo resocjalizować" oraz nazywał ich "żydowskimi gangsterami".

Jest szansa na poprawę

Po tyradzie wyzwisk i bluzów, patostreamer przedstawił rozwiązanie: twórcy mają nagrać jeszcze raz piosenkę: mają zamienić "kraść" na "grać". Wtedy będą mogli się tytułować jako "artyści".

"BO MY CHCEMY ŻYĆ..." JASZCZUR TAKO RZECZE

Oczywiście nie możemy pochwalać zachowania, ani stylu Olszańskiego. Jego zachowanie jest agresywne i wulgarne. Pojawiał się na marszach narodowców. Na YouTube latają kilkunastominutowe shoty jego zachowania. Teraz został zwolniony z więzienia po grożeniu posłom i dziennikarzom. Jak podaje WP Wiadomości:

bFPtUiRV

Aleksander J. trafił do aresztu na początku lutego tego roku, ponieważ na manifestacji środowisk antyszczepionkowych w Bydgoszczy groził śmiercią dwóm posłom PiS.

Jabłonowski Kompilacja #3

Czy jego słowa o "Lawendzie" mają, chociażby zalążek sensu? Odrobinę tak. Normalizowanie zachowań patologicznych, takich jak kradzież, jest na swój sposób złe. Szczególnie, gdy mówią o tym idole młodzieży.

bFPtUiRW

Zdecydowanie jego zachowanie było za mocne - to tylko piosenka. Gdyby taki Bedoes zaczął obrabiać banki i promować to pośród swoich Bedoesiar - wtedy to byłoby już poniżej krytyki.

Patostreamer powiedział coś z odrobiną sensu. Ale pamiętajcie, że to nie wybiela go z rzeczy, które mówił w przeszłości. Kwestią czasu jest kiedy znowu wyląduje w areszcie.

Źródło: YouTube, Donald

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Jaszczur jak zwykle z rigczem #FreeOlszański
Odpowiedz
3
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
"Mam cię w DUP*E", chamski "fan" zaczepił Wersow na ulicy