Apple Airtags zostaną zapowiedziane za chwilę?

AirTags wyjdzie już zaraz! Apple pozwoli znaleźć Ci sprzęty innych firm

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.04.2021 07:45

Apple Track My zostało oficjalnie rozszerzone — i to w ogromnym stopniu. Koniec z okazyjnym używaniem aplikacji. Wreszcie będziemy mogli znaleźć sprzęty od innych firm niż Apple! W notce prasowej znalazłem także… coś ciekawego!

Jedną z najmocniejszych stron Apple zawsze jest ich ekosystem. Nikt nie jest w stanie konkurować z bardzo zamkniętym systemem produktów, w którym wszystko działa sprawnie ze sobą. Nie ma żadnych problemów z połączeniem. Magia Apple właśnie na tym polega: wszystko działa bez problemu.

Problemami tak zamkniętych systemów jest to, że ciężko jest korzystać z produktów innych firm. Czasem dane rzeczy są po prostu niekompatybilne z innymi systemami (Apple Watch), a inne działają średnio (AirPods Max). Jednak oto Apple jak rycerz na białym koniu przychodzi nam z pomocą w poszukiwaniu zaginionych rzeczy.

Find My znajdzie o wiele więcej!

Do wczoraj funkcjonalność aplikacji Find My/Znajdź mój była bardzo ograniczona. Mogliśmy znaleźć tylko produkty Apple. Jeżeli nie wiedzieliśmy, gdzie jest nasz iPhone czy iPad, to kilkoma klikami z naszego komputera mogliśmy sprawdzić ostatnią lokalizację elektroniki, czy nawet włączyć alarm.

Jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy na rynku od wczoraj może także lokalizować rzeczy pochodzące od innych producentów. Niestety, na tę chwilę, są to tylko dwa modele e-bike firmy VanMoof.

Przyszłość zapowiada się świetnie, ponieważ Apple w notce prasowej zapowiedziało trzech producentów, których produkty będzie można znajdywać za pomocą apki:

  • Belkin.
  • Chipolo.
  • VanMoof.

Więcej producentów powinno dołączyć do programu w przyszłości. Ale! Problemem jest to, iż produkty kompatybilne z apką Find My pokażą się dopiero w następnym tygodniu. Nie jest odgórnie powiedziane, że obecne produkty nie będą w stanie działać z Find My.

To nie koniec dobrych wiadomości: AirTags dostaniemy już za chwilę

Jeszcze jedna dobra informacja. W notce prasowej Apple dobitnie wyjawiło, iż:

Dziś Apple ogłasza również projekt specyfikacji dla producentów chipsetów, który zostanie wydany jeszcze tej wiosny

A to oznacza nic innego, jak AirTags, czyli malutkie breloczki, które pozwolą na tracking najróżniejszych rzeczy. Coś jak stare tagi NFC. Konferencja Apple się zbliża!

Apple nie trafia do Was? To przeczytajcie nasz tekst o tym, dlaczego Zoom może być niebezpieczny dla kierowców!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1