trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
16-latek oczyścił okoliczną drogą z ponad 18 ton śmieci

16-latek uprzątnął aż 18 TON śmieci, bo nikt inny nie chciał tego zrobić

Źródło zdjęć: © Daniel Lewis
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.08.2021 16:10

Ile śmieci ostatnio posprzątaliście? Worek, dwa? Ten 16-latek z Walii oczyścił swoją okolicę z 18 TON śmierci pozostawionych przez złomiarzy. BRAWO!

Wielokrotnie można usłyszeć w sieci o różnorakich akcjach sprzątania świata. Nie ma w nich nic złego. Wręcz są one bardzo potrzebne! Pełny worek śmieci to zanieczyszczenia, które mogłoby się rozkładać przez lata w lesie czy na plaży. A tak, wszystko może być poddane recyklingowi.

Ale nigdy nie zgarniecie tyle śmieci, co pewien 16-latek

16-latek zebrał 18 ton śmieci!
16-latek zebrał 18 ton śmieci! (Daniel Lewis, Wales Online)

Daniel Lewis, okrzyknięty "SuperDan", jest jedną z najbardziej pomocnych osób w swoim miasteczku Merthyr Tydfil w Walii. Zorganizował akcje zbierania śmieci z ulic oraz program dostarczania darmowych koszów na śmieci do pobliskich wiosek.

Największą akcją jest ta z tytułu. Dan uprzątnął okoliczne drogi, które wręcz słynęły z porzuconych śmieci, które piętrzyły się na poboczach. W sumie zebranych zostało 18 ton przeróżnych rupieci: od mebli, po małe zabawki, a kończąc na ubraniach.

Jak wyglądał proces zbierania śmieci?
Jak wyglądał proces zbierania śmieci? (Daniel Lewis, Wales Online)

Redakcja Daily Mail Online zamieniła kilka słów z "SuperDanem". Jak okoliczny heros wpadł na pomysł oczyszczenia drogi?

Szedłem w zeszłym tygodniu w pobliżu Bogey Road w Merthyr, kiedy zauważyłem, że na poboczu drogi leży mnóstwo starych opon i śmieci, które wyglądały absolutnie okropnie.

Było tego po prostu tak dużo, a widok tego, jak to szybko się gromadzi, jest przerażający, szczerze mówiąc. Skontaktowałem się z kilkoma lokalnymi firmami, które pomagały mi ostatnio w moich projektach i zgodziliśmy się zebrać wszystkie odpadki jednym tygodniu

Zaczęliśmy około 7 rano z ciężarówką z chwytakiem i zajęło nam dobre trzy lub cztery godziny, aby to wszystko oczyścić i przetransportować na wysypisko śmieci.

Mam tylko nadzieję, że teraz, kiedy to zebraliśmy, nie będziemy musieli wracać do tego miejsca przez dłuższy czas. Oczywiście czasami można mieć wrażenie, że toczy się przegraną walkę, kiedy widzi się bałagan pozostawiony kilka tygodni po sprzątaniu, ale nie zamierzam porzucać niesamowitych miejsc, które mamy tutaj w Merthyr.

Źródło: Daily Mail

Oto prawdziwy duch walki

Sorki, ale widząc takiego młodego człowieka, aż zaczynam się uśmiechać. Pomaga swojej społeczności i robi to, czego lokalne władze nie mogą zrobić - ze względów czasowych lub pieniężnych.

Podobną akcję przeprowadził Amerykanin, Austin McConnell, który zaadoptował… drogę! W sensie, przejął opiekę nad stanem jej pobocza. Świetny film pokazujący ciekawe podejście Stanów Zjednoczonych do czyszczenia ulic:

I Adopted The Worst Street In Town

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?