gry planszowe
Gra planszowa "Ryzyko" zostanie serialem – zrobi go twórca "House of Cards"
Gra planszowa "Wiedźmin - stary świat". Czym jest?

11 milionów w DOBĘ. Planszówka "Wiedźmin: Stary Świat" hitem crowdfundingu

Źródło zdjęć: © zagramw.to / zagramw.to
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.06.2021 14:34

Geralt z Rivii jest ustawiony do końca życia. Fani łowcy potworów wsparli projekt gry planszowej osadzonej w uniwersum wiedźmina gigantyczną sumą pieniędzy. Dlaczego projekt zdobył tak niesamowitą popularność?

W pandemii odżyła moda na gry planszowe. W ciągu ostatnich miesięcy ja sam (i mój portfel) przekonałem się do tego, że jest to genialna rozrywka, która bawi, integruje i sprawia masę frajdy. Z zainteresowaniem śledzę więc nowości, jakie pojawiają się na rynku gier planszowych. Ostatnio moją uwagę przykuł projekt, który totalnie rozwalił system. Chodzi o planszówkę "Wiedźmin: Stary Świat".

"Wiedźmin: Stary Świat to przygodowa gra planszowa" – czytamy na stronie producenta. – "Zabiera graczy w podróż po świecie pełnym niebezpieczeństw, tajemnej magii i niezwykłych miejsc, które czekają na odkrycie. Akcja toczy się w czasach, gdy plaga potworów trawiła Kontynent. Przeciwdziałać jej byli zdolni tylko Wiedźmini — zabójcy szkoleni do walki z istotami wrogimi ludziom".

trwa ładowanie posta...

"Wiedźmin: Stary Świat" – rekordowe wsparcie od fanów planszówek

Twórcy planszówki o Wiedźminie postanowili ją wydać dzięki wsparciu internautów. Na polskiej platformie zagramw.to ustawiono cel na 100 tysięcy złotych, a na zagranicznym Kickstarterze – na 250 tysięcy euro. Autorzy projektu już po chwili od uruchomienia zbiórki mogli otwierać szampana. Jak podaje serwis Paradoks, w Polsce cel zbiórki osiągnięto po 13 minutach, a za granicą po 19 minutach. WOW!

Ale to nie koniec niesamowitych wyników, jakie osiągnął projekt. Po upływie 4 godzin i 40 minut od uruchomienia zbiórki na platformie zagramw.to, pękła bariera miliona złotych! W ten sposób zbiórka ustanowiła nowy rekord polskiego crowdfundingu. W momencie pisania tego artykułu – na 10 dni przed zakończeniem finansowania – zebrano niemal 18 MILIONÓW złotych z kraju i zza granicy. To jest KOSMOS.

trwa ładowanie posta...

"Wiedźmin: Stary Świat" – kim są twórcy gry?

Autorem "Wiedźmin: Stary Świat" jest Łukasz "Wookie" Woźniak, współzałożyciel wydawnictwa Go On Board, który zaprojektował wiele znanych planszówek m.in. "Tytani", "Valhalla", "7 dni Westerplatte". Łukasz prowadzi kanał na YouTube, gdzie opowiada o grach planszowych. Go On Board wydało planszówkę o Wiedźminie wspólnie ze studiem gier wideo CD Projekt Red.

Wiedźmin: Stary Świat - trailer gry

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Cyberpunk 2077. Ruszyła zbiórką na grę planszową. Cena jeży włosy na głowie