Ziemniaki opanowały kuchnię

Zmutowane ziemniaki atakują. Chciały przejąć mieszkanie kobiety

Źródło zdjęć: © Twitter
Konrad SiwikKonrad Siwik,22.09.2023 14:15

Zazwyczaj jak zostawisz warzywa na kilka miesięcy w mieszkaniu, po powrocie zastaniesz ich zgniłe, wysuszone lub spleśniałe pozostałości. Ale nie w przypadku tych zmutowanych ziemniaków, które wyglądały, jakby chciały przejąć mieszkanie pewnej Francuzki.

Kobieta z Francji była przerażona po powrocie do swojego mieszkania po miesiącach nieobecności, gdy odkryła, że "zmutowane ziemniaki" opanowały kuchnię. Donna Porée z Caen kupiła worek ziemniaków za 2,50 euro w supermarkecie Super U w marcu 2020 r. Gdy w kraju ogłoszono lockdown, pośpiesznie uciekła do swojego chłopaka na kwarantannę po drugiej stronie miasta.

Donna prawdopodobnie nie spodziewała się, że blokada potrwa tak długo. Po powrocie do mieszkania po trzech miesiącach 25-latka odkryła, że z ziemniaków wyrosły ogromne pędy przypominające macki kosmitów i rozprzestrzeniły się po całej kuchni.

trwa ładowanie posta...

Zmutowane ziemniaki opanowały kuchnię

"Gdy otworzyłam drzwi wejściowe, zauważyłam dziwny kształt z tyłu kuchni" - skomentowała Porée, cytowana przez LADbible. "Światło było zgaszone, a rolety opuszczone, nie zdawałam sobie sprawy, że to ziemniaki. Dopiero po zwinięciu rolet zwróciłam uwagę na ten niezwykły widok" - wspomina.

trwa ładowanie posta...

"Na początku byłam przerażona, ale po uświadomieniu sobie, co to jest, bardzo się śmiałam i udostępniłam film z rośliną na Snapchacie. Moi przyjaciele nie mogli przestać się śmiać. Cała sytuacja była dla nich niewiarygodna" - wyjaśniła Porée.

Ziemniaki nie chciały jednak ruszyć się z miejsca, ponieważ były pozostawione same sobie przez kilka miesięcy. Pędy wyrosły przez torbę i przebiły się między blatem kuchennym a ścianą. Donna musiała spędzić wiele godzin na przycinaniu pędów, aby usunąć zmutowane ziemniaki.

Choć sytuacja miała miejsce w 2020 r., dziś ponownie zdobywa popularność za sprawą memów i filmików, które trendują w mediach społecznościowych. A morał z tej historii jest taki, że nie należy zostawiać ziemniaków samych w domu.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0