Hołd dla zmarłego tancerza

Zginął, bo tańczył. Hołd tancerzowi oddała Beyonce

Źródło zdjęć: © Beyonce, Instagram / Beynonce, Instagram
Weronika Paliczka,
04.08.2023 11:34

28-letni profesjonalny tancerz O’Shea Sibley został zaatakowany w nocy, 29 lipca, na Brooklynie w Nowym Jorku. Powód ataku przyprawia o dreszcze.

Nic nie wskazywało problemów, gdy O’Shea Sibley wraz ze znajomymi pojawił się na jednej ze stacji benzynowych na Brooklynie. Młodzi ludzie świętowali urodziny przyjaciela Sibley’a, Otisa Pena. W samochodzie z głośników rozbrzmiewała najnowsza płyta Beyonce, "Renaissance".

W pewnym momencie O’Shea, niesiony rytmami muzyki, zaczął tańczyć tzw. voguing, co wyraźnie zirytowało grupę młodych mężczyzn, którzy podeszli do tancerza i używając obelg, nakazali mu przestać tańczyć. Wśród obraźliwych haseł padły homofobiczne słowa, na które O’Shea zareagował stwierdzeniem, że "W byciu gejem nie ma nic złego", co jeszcze bardziej rozwścieczyło agresorów.

Powodem ataku była nienawiść?

Po chwili kłótni jeden z atakujących mężczyzn wyciągnął nóż i pchnął tancerza w serce. Otis próbował ratować przyjaciela, jednak ten zmarł w szpitalu. Burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, określił śmierć mianem "przestępstwa z nienawiści". Adams zapowiedział także, że odnajdą osoby odpowiedzialne za śmierć O’Shea. Póki co jednak nie doszło do zatrzymań, nowojorska wydała natomiast list gończy za osobą ściśle związaną ze śmiercią tancerza.

O'Shea zostanie zapamiętany na zawsze

Hołd tancerzowi oddał m.in. jego przyjaciel, który podczas transmisji live na Facebooku opowiedział o tym, jakim człowiekiem był Sibley, oraz jak doszło do ataku. Mężczyźnie trudno było opanować emocje. Głos zabrała także Beyonce, która na swojej oficjalnej stronie internetowej zamieściła baner "Rest in power, O’Shea Sibley".

trwa ładowanie posta...

Nie każdy jednak współczuje rodzinie i przyjaciołom zmarłego tancerza. Polski wokalista, Sławek Uniatowski skomentował artykuł dotyczący O’Shea i hołdu Beyonce słowami "I ja też nie ręczę za siebie! Nie znoszę tej pani, Rihanny I kilku takich. Nie wiem o czym wyją. A chciałbym, stąd moje poddenerwowanie". Wpis pojawił się na instastory artysty, jednak tak szybko jak się pojawił - tak szybko zniknął.

Wypowiedź Sławka Uniatowskiego odnośnie śmierci tancerza
Wypowiedź Sławka Uniatowskiego odnośnie śmierci tancerza (Zdjęcie z instagrama uniatowski , instagram: uniatowski)
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Marta,zgłoś
Nie wierze w to co przeczytalam a tak lubilam Uniatowskiego!
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się