Zbanują GTA 6?

Zbanują "GTA 6"? Wpis znanego polityka wywołał burzę w sieci

Źródło zdjęć: © Twitter - Jackson Hinkle / Twitter
Natalia Witulska,
06.12.2023 09:45

Miłośnicy "GTA" dopiero co otrzymali zwiastun najnowszej części kultowej produkcji, a już muszą się martwić. Wielu internautów uważa, że gra powinna zostać zbanowana, ponieważ seksualizuje dzieci.

"Grand Theft Auto" to seria gier komputerowych wydanych przez firmę Rockstar Games. Przez wielu nazywana jest kultową, choć kontrowersyjną produkcją. Nie można zaprzeczyć, że odniosła wielki sukces. Na całym świecie sprzedano łącznie ponad 220 mln egzemplarzy gry. Miłośnicy "GTA" w 2025 r. doczekają się premiery już szóstej części serii. Zwiastun promujący produkcję wywołał wiele skrajnych emocji.

"GTA 6" do wyrzucenia?

We wtorek 5 grudnia fani serii "Grand Theft Auto" otrzymali oficjalny zwiastun szóstej części gry. Media społecznościowe zawrzały. Internauci zachwycali się, a jednocześnie rozpaczali, że na premierę będą musieli poczekać aż do 2025 r. Można chyba jednak odważnie stwierdzić, że nikt nie spodziewał się, że na X (Twitter) ukaże się seria wpisów nawołujących do zbanowania gry.

Grand Theft Auto VI Trailer 1

W dzień premiery zwiastuna "GTA 6" na X (Twitter) furorę zrobił wpis młodego polityka ze Stanów Zjednoczonych Jacksona Hinkle'a. Udostępniony przez niego apel nawołujący do krytyki gry wygenerował na ten moment 6 mln wyświetleń.

"Dlaczego Syjoniści z @RockstarGames wydają tę seksualizowaną grę wideo dla dzieci w Ameryce? Zacznij #BanGTA6 TRENDING już TERAZ!" - napisał Jackson Hinkle.

trwa ładowanie posta...

Odpowiedź fanów serii

Wpis młodego polityka zauważyło sporo fanów serii gier "GTA". Szybko dodali kontekst do napisanych przez niego słów. Zwrócono w nim uwagę, że produkcje z serii "Grand Theft Auto" nie są przeznaczone dla dzieci i nigdy nie były.

Można zakładać, że to zaledwie szczyt góry lodowej. Gry z serii "GTA" od 1997 r. wzbudzają ogromne emocje oraz kontrowersje dotyczące fabuły oraz przedstawianego w niej świata.

Źródło: ppe.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
LasPalmas,zgłoś
- GTA - Gra dla dzIeci Wybierz jedno.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się