Young Leosia zachęca kobiety do głosowania w wyborach

Young Leosia zachęca kobiety do głosowania. "To dupeczki głosują najmniej"

Źródło zdjęć: © Instagram - Young Leosia
Maja Kozłowska,
23.09.2023 15:54

Young Leosia dołączyła do akcji "Kobiety na Wybory". Raperka opublikowała filmik, w którym zachęca do zagłosowania w wyborach 15 października.

Wybory parlamentarne coraz bliżej, sondaże skaczą jak szalone, a najbardziej zaciekła walka toczy się o osoby niezdecydowane, na którą partię zagłosują oraz o osoby, które w ogóle nie wiedzą, czy będą uczestniczyć w wyborach.

Sondaż Ipsos dla Oko.press i Tok FM z marca 2023 r. wskazał, że co druga Polka w wieku 18-39 lat nie zamierza głosować. Tylko 55 proc. kobiet w tym przedziale wiekowym zadeklarowało, że definitywnie weźmie udział w wyborach.

Kampania "Kobiety na Wybory" ma na celu aktywizację Polek i zachęcenie ich do udziału w głosowaniu. W swoim manifeście przypominają, że Polska jest jednym z pierwszych państw, w którym kobiety uzyskały prawa wyborcze.

"Córki, matki, żony, przyjaciółki – kobiety! – mamy prawo wpływać na kraj, w którym żyjemy i skorzystajmy z tego! Niezależnie czy mamy 18, 38 czy 78 lat, jesteśmy częścią społeczeństwa i ponosimy za nie odpowiedzialność. Chodźmy na wybory! Nie odbierajmy sobie prawa do budowania naszej przyszłości. Inicjatorki kampanii są kobietami o różnych światopoglądach. Mają różne opinie na temat emerytur, podatków, religii czy aborcji. Nie opowiadają się za żadnym ugrupowaniem politycznym, żadnego też nie wykluczają" - piszą na stronie.

Kampania "Kobiety na Wybory"
Kampania "Kobiety na Wybory" (materiały prasowe)

Young Leosia w kampanii "Kobiety na Wybory". "Jest to temat, z którym nie należy zwlekać"

W akcję "Kobiety na Wybory" zaangażowała się m.in. Young Leosia. Raperka nominowała także Tamarę, szefową wytwórni Baila Ella oraz bambi.

Dołączyłam do akcji "Kobiety na Wybory" i 15 października idę oddać mój głos, bo wbrew temu co powie jakiś hejter z Facebooka zależy mi na naszym kraju, a w szczególności zależy mi na naszej młodzieży
i wiem, że mamy realną wpływ na naszą przyszłość. Statystyki pokazują, że w naszej grupie wiekowej to dupeczki głosują najmniej, dlatego serdecznie was do tego zachęcam

- mówi Young Leosia
trwa ładowanie posta...

Akcję wspiera swym głosem wiele znanych kobiet. Pod hasztagiem glosuje23challenge można znaleźć filmy m.in. Majki Jeżowskiej, Natalii Kukulskiej, Małgorzaty Ostrowskiej, Tatiany Okupnik, Jagny Niedzielskiej, Małgorzaty Sochy, Magdy Boczarskiej, ale też Oliviera Janiaka czy Mateusza Glena.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0