"Wujek Foliarz" na dużym ekranie

"Wujek Foliarz" na dużym ekranie. Projekt z ogromnym dofinansowaniem

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
06.02.2024 14:15

Fani pasty o "Wujku Foliarzu" mają powody do świętowania. Projekt trafi do kin i będzie go można obejrzeć na dużym ekranie. Za film odpowiedzialni będą twórcy produkcji "Fanatyk".

W poniedziałek 5 lutego Polski Instytut Sztuki Filmowy opublikował listę produkcji, które otrzymają dotacje w ramach Programu Operacyjnego PISF. Okazało się, że jednym z projektów, które załapało się na dość pokaźną sumę pieniędzy, jest "Wujek Foliarz".

"Wujek Foliarz" to internetowa pasta stworzona przez użytkownika "Malcom XD". Napisana jest z perspektywy 15-latka. Opowiada o jego wujku, który wszędzie widzi teorie spiskowe, czeka na koniec świata i próbuje się do niego przygotować.

"Wujek Foliarz" z dofinansowaniem PISF

Całkowity budżet filmu oszacowano na 8,5 mln zł. Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansuje go w kwocie 4 mln zł. Za ekranizację popularnej pasty będzie odpowiedzialny Michał Tylka, twórca filmu "Fanatyk", który również oparty był na interentowej paście, opowiadającej o mężczyźnie zafascynowanym wędkarstwem. Tylka współpracuje z Filipem K. Kasperaszkiem, scenarzystą m.in. serialu "Ultraviolet".

'"Wujek Foliarz" z dofinansowaniem Polski Instytut Sztuki Filmowej na 4 miliony złotych! Dziękujemy i widzimy się w kinach!" - czytamy na facebookowym profilu filmu Fanatyk.

trwa ładowanie posta...

Michał Tylka już w 2016 r. wykazywał chęć zekranizowania pasty o wujku wierzącym w teorie spiskowe. W rozmowie z mediami przyznał, że jest fanem internetowej twórczości "Malcolma XD".

WUJEK FOLIARZ

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0