Wtorek z automatami. Prawo Marcina kontra nowy trend Gen Z
Jak wtorek, to automaty. Wśród młodzieży zapanowała nietypowa moda związana z hazardem. Popularny prawnik Marcin Kruszewski, znany jako Prawo Marcina tłumaczy, czy każdy może grać na maszynach.
O co chodzi z wtorkiem i automatami? Trend, jak każdy, wziął się z totalnego przypadku, a rozpoczął go tiktoker Dzordzo, który jest niekwestionowanym królem automatów. Dzordzo naprawdę nazywa się Bartosz Pińczuk i aktualnie mieszka w Słupsku, gdzie streamuje mecze piłki nożnej. Jego drugą wielką pasją jest... hazard.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Michu M4K: Zaczynam batalie sądową. "Utopiłem miliony, grożono mi"
Regularność jest ważna. "We wtorek muszą być automaty"
- Automaty to jest podstawa. We wtorek muszą być automaty. Każdy wtorek. Wtorek i sobota, tak jest najlepiej właśnie - mówi Dzordzo na nagraniu, które błyskawicznie poszło w viral. Internauci podchwycili narrację tiktokera i licznie komentują wideo. "Tydzień Dzordza składa się z 7 wtorków". "Wtorek bez automatów to środa". "Nie chciało mi się dzisiaj wstawać, ale przypomniałem sobie, że dzisiaj automaty".
Wtorek z automatami stał się prawdziwym hitem, a powiedzonko weszło do powszechnego użytku. Na szczęście Dzordzo nie zachwalał automatów jako nowego sposobu na zbicie bogactwa, jak np. kupienie bliźniaka.
Prawo Marcina ostrzega przed wtorkiem na automatach
Trend na wtorki z automatami jak błyskawica poniósł się w social mediach, szczególnie wśród pokolenia Gen Z, obracającego się w półświatku streamerów, twórców internetowych czy freak fightów. Sława Dzordza dotarła nawet do popularnego tiktokera Marcina Kruszewskiego, który działa w sieci jako Prawo Marcina. Ekspert skomentował trend oraz jego wpływ na młodzież.
- Dzisiaj wtorek, czy oznacza to, że każdy musi iść na automaty? - pyta Marcin, parafrazując wstęp z filmu Dzordza. Prawnik szybko rozwiewa wątpliwości i wyraźnie podkreśla, że regularne granie na maszynach może doprowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji.
- Absolutnie nie! Bo po pierwsze przez hazard można stracić swoje całe pieniądze, po drugie hazard jest tylko dla dorosłych. Wynika to z ustawy o grach hazardowych (wyjątkiem są loterie fantowe oraz loterie promocyjne). Wszystkie zakłady bukmacherskie, totalizatory typu lotto czy na przykład słynne automaty są tylko dla osób pełnoletnich, które ukończyły 18 lat - podkreśla Prawo Marcina.
Warto wspomnieć, że gry hazardowe są silnie uzależniające, a przez to niebezpieczne. Ich skutkiem może być nie tylko strata pieniędzy i zadłużenie, ale również poważne problemy ze zdrowiem psychicznym.
WTOREK AUTOMATY #prawomarcina #prawo #edukacja #automaty #dzordzo #wtorek
Popularne
- Tiktoker JinnKid usłyszał wyrok. Nagle zmienił wyraz twarzy
- Kaja Godek świętuje. Wszystko dzięki decyzji sądu
- Ostry wpis księdza o Kościele. Sprawę skomentował Krzysztof Bosak
- Oskar Szafarowicz zaatakowany? Opisał przebieg incydentu
- Ceny w Zakopanem całkiem odleciały. Na jedną kawę wydał majątek
- "Ta maszyna pozywa faszystów". The White Stripes kontra Donald Trump
- Polka odwiedziła Egipt. Teraz ostrzega przed znaną atrakcją
- "Czekam sobie na taksówkę". Nagranie z akcji TOPR obiegło sieć
- Atak na Oskara Szafarowicza. Prokuratura wszczęła śledztwo