Maison Margiela szokuje nową kolekcją

Włosy łonowe na wybiegu. Maison Margiela szokuje nową kolekcją

Źródło zdjęć: © X
Konrad SiwikKonrad Siwik,30.01.2024 17:00

Maison Margiela zaskoczył fanów luksusowego krawiectwa (haute couture). Podczas pokazu uznanego projektanta na sezon wiosna/lato 2024 zaprezentowano sztuczne włosy łonowe, czyli bieliznę merkin.

Klipy z pokazu Maison Margiela Haute Couture Wiosna/Lato 2024 od kilku dni latają po sieci. Na wybiegu mogliśmy zobaczyć stworzony przez Pata McGratha efekt prawdziwej porcelanowej lalki na modelkach, a widownia była zafascynowana teatralnością prezentacji. Pokaz był pełen przyciągających uwagę momentów, w tym celebracji owłosienia na ciele za pomocą bielizny merkin.

Maison Margiela prezentuje bieliznę z ludzkimi włosami

"Margiela naprawdę powiedział modowy busz!" - napisała na X specjalistka ds. sztuki, mody i architektury Andriana (abottegahoeneta). Na załączonym przez nią zdjęciu z wybiegu można zobaczyć modelkę w przezroczystej tiulowej spódnicy z wyeksponowanymi sztucznymi włosami łonowymi.

trwa ładowanie posta...

Niezwykle rzadko można zobaczyć włosy na ciele na jakimkolwiek wybiegu mody, zwłaszcza gdy jest to tak duża marka, jak Maison Margiela. W projektach autorstwa Johna Galliano prawdziwe ludzkie włosy zostały "wyhaftowane" na jedwabnym tiulu.

To jest coś, co nigdy się nie pojawia. Dla projektanta mody jest to z pewnością interesujący wybór

- powiedział "POPSUGAR" mistrz fryzjerstwa Stanley Tines.
trwa ładowanie posta...

Włosy na ciele normalizowane na wybiegach

Bielizna merkin to peruka łonowa, której początki sięgają epoki renesansu. "Historycznie merkiny były noszone przez prostytutki, które goliły swoje okolice łonowe, aby zachować czystość. W ten sposób mogły uchronić się przed wszami. Ponadto, jeśli ktoś miał jakieś rany, peruka je zakrywała" - mówi Tines.

Choć kolekcja nie przeszła bez kontrowersji, w rzeczywistości ma prospołeczny cel - normalizację owłosienia na ciele. Zauważają to liczni komentujący w sieci, w szczególności w strefach skierowanych zwłaszcza do kobiet, takich jak moda i uroda.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 14
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
"Zwłaszcza u kobiet..." masakra a co z równością której nie ma na każdym kroku pisząc tylko o kobietach... zakrawa to o oskarżanie wszystkich co dyskryminują facetów!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się